a-ronet.pl

portal architektoniczny o budownictwie i wnętrzach

łóżko drewniane
Dom

Jak pielęgnować drewniane łóżka?

Bez wątpienia meble drewniane należą do jednych z bardziej wymagających. Oczywiście nie można im odmówić wyjątkowego uroku ciepła i naturalności. I to właśnie z tego powodu tak chętnie są kupowane. Jednakże, aby zapewnić im piękny wygląd na wiele lat, należy odpowiednio je pielęgnować. Mogłoby się wydawać, że jest to dość trudne zadanie. Nic bardziej mylnego. Najważniejsza jest systematyczność i zastosowanie właściwych środków. Oczywiście, aby stoły, regały czy łóżka mogły cieszyć użytkowników przez wiele lat, oprócz odpowiednich środków ważne jest ich precyzyjne użycie.

Czyszczenie mebli drewnianych

Przede wszystkim należy mieć na uwadze, że meble drewniane nie lubią wody. Dlatego też pierwsze otarcia powierzchni z kurzu powinno się dokonać wilgotną i miękką szmatką. Ważne jest także natychmiastowe wytarcie do sucha. Co więc daje wytarcie delikatne mokrą ścierką? Celem tego działania jest zapobieganie unoszeniu się kurzu, a także ponownego jego osiadania. Zamiennie z wilgotną szmatką można stosować jednorazowe szmatki antystatyczne. Jeśli zdecydujemy się na zakup mokrych i nasączonych gotowych chusteczek do mebli, warto sprawdzić czy są przeznaczone do drewna.

Wybór odpowiednich ściereczek jest ważny, choć niemniej istotne jest zastosowanie właściwych i przeznaczonych głównie do mebli drewnianych preparatów antystatycznych, które zabezpieczają powłokę. Charakteryzują się zawartością naturalnych olejków oraz wosków. Użycie tychże specyfików sprawia, iż meble niejako są zabezpieczone przed nadmiernym osiadaniem się kurzu, a także nadają im piękny, świeży połysk. Bardzo popularną metodą przez długie lata było polerowanie mebli drewnianych olejem rycynowym zmieszanym z odrobiną ciepłej wody. Jest to naturalny sposób antystatyczny i nabłyszczający i stosuje się go skutecznie po dziś dzień. Więcej o pielęgnacji znajdziesz na https://berkehome.pl/blogs/aktualnosci/jak-czyscic-drewniane-meble

Jak dbać o łóżka drewniane?

Aby prawidłowo pielęgnować łóżka drewniane, należy przede wszystkim zadbać o systematyczność. Im dłużej będą gromadzić się zabrudzenia i kurz, tym trudniej będzie je usunąć. Tak więc umiejętne czyszczenie łóżka z drewna, a także regularna konserwacja są głównymi czynnikami sukcesu w kwestii zachowania dobrego wyglądu mebli drewnianych.

Jak więc odpowiednio pielęgnować drewno? Ważne jest, aby raz na kilka dni przetrzeć łóżko czystą i wilgotną ściereczką z miękkiego materiału. Należy także pamiętać, aby nie nakładać środka czyszczącego bezpośrednio na powierzchnię mebli. Wybraną substancją powinno się nasączać wcześniej przygotowaną ściereczkę. Dowiedz się więcej na https://berkehome.pl/.

Witaj na naszym blogu! Znajdziesz tutaj artykuły w dziedzinie projektowania wnętrz i ogrodów. Jesteśmy pasjonatami akcesoriów i łączenia niezwykłych kolorów w przestrzeni domowej, a także interesują nas ciekawe rośliny, które nie tylko pięknie wyglądają, ale także mają niesamowite zastosowania. Zapraszamy do lektury naszych artykułów.