a-ronet.pl

A-ronet.pl – dom, budownictwo, wnętrza

sufit podwieszany cena
Dom

Nowoczesny sufit podwieszany – cena za metr kwadratowy

W każdym domu od czasu do czasu robi się jakiś remont. Nawet w miarę nowe domy potrzebują czasami odświeżenia. Na pewno warto też co kilka lat zmienić styl aranżacji wnętrz, pozmieniać kolory i materiały wykończenia. Nie można przy tym zapominać o sufitach, które mocno się kurzą i brudzą. Ciekawą propozycją w tej kwestii są sufity podwieszane, które można łatwo zdemontować i zamontować na nowo.

Czym różni się sufit podwieszany od tradycyjnego sufitu?

Dotychczas większość ludzi decydowało się na sufity gipsowe, wykończone na gładko. Takie rozwiązanie ma jednak wiele wad, o których przekonało się mnóstwo użytkowników tych sufitów. Tego typu sufity szybko się brudzą, przy ich montażu jest mnóstwo kurzu i pyłu, a do tego są dosyć nudne. Dlatego warto zwrócić uwagę na nowoczesne sufity podwieszane, które mają same zalety. Przede wszystkim koszt wykonania takiego sufitu wcale nie jest taki drogi, jakby się to mogło wydawać. Płyty USB, z których takie sufity są wykonywane, są coraz tańsze, a jeśli kupuje się ich dużą ilość to można dodatkowo liczyć na ciekawą promocję cenową.

Sufit podwieszany cena

Cena za sufit podwieszany jest uzależniona od kilku czynników. Przede wszystkim trzeba pamiętać o tym, że każda firma ma swoją marżę za robociznę. Marża ta jest ustalana indywidualnie w zależności od wielkości sufitu, czasu na niego poświęconego, ilości pracowników remontowych, rodzaju sufitu. Następnie koszt jest obliczany także w oparciu o aktualną cenę płyt USB i aluminiowych stelaży. Bardzo często jednak firmy remontowe obliczają cenę w oparciu o metr kwadratowy sufitu. Można w takim wypadku zauważyć, że cena za metr kwadratowy podwieszanego sufitu waha się od 40zł – 90zł. Jeśli jednak sufit jest problematyczny, jest to na przykład sufit ze skosami albo bardzo wysoki, wtedy cena za metr kwadratowy może wynosić nawet 130zł -150zł.

Wymiana sufitów w całym domu

Z pewnością najbardziej opłacalnym rozwiązaniem jest wymienienie wszystkich sufitów w domu za jednym razem. W takiej sytuacji można negocjować cenę z firmą remontową i liczyć na całkiem spory upust. Jeśli na dodatek znajdzie się dobrą hurtownię budowlaną z niskimi cenami, wtedy zaoszczędzi się też na płytach USB i stelażach, które są niezbędne do montażu sufitów podwieszanych. Zakup materiałów budowlanych można też zlecić firmie remontowej, zwłaszcza w sytuacji, gdy ta posiada różne zniżki w hurtowniach budowlanych.

Sufity podwieszane są nowoczesne i niedrogie, do tego można w nich zamontować stylowe oświetlenie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *