a-ronet.pl

portal architektoniczny o budownictwie i wnętrzach

paczki do anglii
Dom

Jak wysyłać paczki do Anglii?

Ważną informacją dla osób, które regularnie wysyłają paczki do Anglii było wystąpienie tego kraju z Unii Europejskiej. Warto się zapoznać ze wszystkimi nowelizacjami, żeby nie być później zaskoczonym, że przesyłka kurierska została cofnięta.

Kiedy dotrze paczka?

Czas doręczenia to około 7 dni roboczych, ale warto pamiętać, że zawsze może się wszystko przedłużyć. Niestety proces logistyczny jest skomplikowany i nieprzewidziane zdarzenia mają często duży wpływ na opóźnienia. Do wyboru jest transport paczki drogą lądową oraz lotniczą. Warto zwrócić uwagę na fakt, że przesyłki lotnicze są znacznie szybsze, ale również droższe. Dlatego trzeba odpowiedzieć sobie na pytanie, czy zależy nam na szybkiej dostawie. Do nadania paczki do Anglii wystarczające jest wypełnienie formularza zamówienia i przekazanie paczki kurierowi. Wszystko to można zrobić przez internet bez wychodzenia z domu. Dawniej większość przesyłek realizowana była przez pocztę polską, ale obecnie konkurencja jest już dość duża, ponieważ powstało wiele firm kurierskich oraz prywatnych firm przewozowych. Trzeba jednak pamiętać, żeby zawsze korzystać z usług renomowanego przewoźnika, który posiada wiele pozytywnych opinii. Za granicą mieszka około 20 milionów Polaków, natomiast samą Anglię zamieszkuje Polonia licząca 500 tysięcy osób.

Koszty wysyłki

Tak duża liczba rodaków sprawia, że przesyłki kurierskie do tego kraju cieszą się bardzo dużą popularnością. Kurier wydaje się być najlepszym rozwiązaniem, ponieważ czas doręczenia paczki tą drogą jest najszybszy. Koszt wysyłki jest uzależniony od wielu czynników, dlatego niestety nie da się go jednoznacznie określić. Można w tym miejscu wymienić wielkość paczki, odległość od miejsca docelowego oraz rodzaj transportu. Przesyłki ekonomiczne są najczęściej wysyłane drogą lądową, ponieważ jest to duże tańsze. Duże znaczenie mają też gabaryty, ponieważ za dużą paczkę, trzeba będzie zapłacić więcej. Dodatkowe koszty to także ubezpieczenie, które przydaje się, jeżeli wysyłane są drogocenne przedmioty mające dla nas dużą wartość. Warto z tego skorzystać, ponieważ koszty ubezpieczenia nie są z reguły wysokie, a dają pewność, że nie stracimy przesyłki. Warto również przygotować ekonomiczne opakowanie, które nie tylko będzie małe, ale również lekkie. Koszty są zależne od wymiarów oraz ciężaru, dlatego trzeba zadbać o te dwa aspekty. Do wypełnienia wolnej przestrzeni idealnie nadaje się folia bąbelkowa. Dzięki temu zawartość paczki nie będzie się przesuwać w trakcie transportu.

Zabezpieczenie przesyłki

Zdecydowanie trudniej jest jednak zabezpieczyć szklane elementy oraz porcelanę. Są one bardzo delikatne i kruche, dlatego niewiele trzeba, żeby je uszkodzić. W sprzedaży są dostępne specjalne opakowania, które stanowią skuteczne zabezpieczenie na wypadek takich sytuacji. Nie da się również jednoznacznie określić czasu przekazania przesyłki do adresata. Niektóre sytuacje mogą przedłużać wysyłkę, a należą do nich święta, weekendy oraz problemy komunikacyjne. Dla pewności warto wysłać przedmiot dzień wcześniej, żeby mieć pewność, że paczka dotrze na czas. Istotne jest także do jakiego miasta jest wysyłana. Jeżeli jest to Londyn, Birmingham, Sheffield, Liverpool, czy Leeds to prawdopodobnie przesyłka dotrze znacznie szybciej, ponieważ w pobliżu znajdują się sortownie przesyłek, które należą do firm kurierskich. Mieszkańcy mniejszych miast niestety będą musieli poczekać trochę dłużej. Wśród produktów zakazanych, które nie mogą być transportowane można wymienić narkotyki, alkohol, zwierzęta, leki oraz produkty niebezpieczne, czyli trucizna i broń. Pełen spis znajduje się w internecie, więc każdy bez większych problemów może się z nim zapoznać.

Witaj na naszym blogu! Znajdziesz tutaj artykuły w dziedzinie projektowania wnętrz i ogrodów. Jesteśmy pasjonatami akcesoriów i łączenia niezwykłych kolorów w przestrzeni domowej, a także interesują nas ciekawe rośliny, które nie tylko pięknie wyglądają, ale także mają niesamowite zastosowania. Zapraszamy do lektury naszych artykułów.