a-ronet.pl

portal architektoniczny o budownictwie i wnętrzach

niebieskie kwiaty wiosenne
Ogród

Jakie niebieskie kwiaty wiosenne wybrać do ogrodu?

Wiosna to taki czas, kiedy w każdym ogrodzie zaczyna robić się kolorowo i przyjemnie. Na rabatach kwiatowych niezwykle uroczo prezentują się niebieskie kwiaty wiosenne, których barwy często przypominają odbicie letniego nieba. Jakie warto posadzić w swoim ogrodzie?

Zobacz także: https://www.a-ronet.pl/odpowiedni-nawoz-do-monstery/.

Przylaszczki – urocze niebieskie kwiaty wiosenne

Sezon na niebieskie kwiaty wiosenne rozpoczyna się w połowie marca i trwa niemal przez cały czas, aż do pojawienia się pierwszych przymrozków.

Jako pierwsze zazwyczaj zakwitają niestrudzone przylaszczki, które potrafią dodać niesamowitego uroku wielu zakątkom ogrodu.
Najbardziej znana jest przylaszczka pospolita, która w okresie kwitnienia ma niewielkie gwiazdkowe kwiaty w zachwycającym odcieniu błękitu.

Bardzo pięknie na ogrodowych rabatach prezentuje się także przylaszczka siedmiogrodzka, której kwiaty są nieco większe. Te niezwykle urocze kwiaty najlepiej rosną w półcieniu drzew liściastych, a zwłaszcza buków, których opadłe liście stanowią doskonałą ściółkę przeciwdziałającą utracie z gleby wody. Jeśli przylaszczki zostaną posadzone na odpowiedniej glebie, to wówczas w kolejnym roku wysiewają się same, a i ich ilość powiększa się z roku na rok.

niebieskie kwiaty wiosenne

Sprawdź: ROŚLINY DO CIENIA W DOMU I OGRODZIE

Zawilce – piękne kwiaty o niebieskim kolorze

Do niezwykle uroczych niebieskich kwiatów wiosennych należą też zawilce gajowe. Kwiaty tych roślin są osadzone na delikatnych łodyżkach, które często wirują podczas podmuchów wiatru. Bardzo ciekawą odmianą zawilca gajowego jest „Allenii” posiadający kwiaty w niebieskim kolorze. Roślina ta doskonale nadaje się jako wypełnienie pustych przestrzeni pod koronami drzew. Kwitnie zazwyczaj aż do połowy lata. Są to zdecydowanie piękne niebieskie kwiaty wiosenne!

niebieskie kwiaty wiosenne

Brunnera – niebieskie kwiaty wiosenne

W każdym przydomowym ogrodzie w wiosenny czas nie powinno też zabraknąć brunnery wielkolistnej, nazywanej bardzo często kaukaską niezapominajką. Roślina ta zaczyna zazwyczaj kwitnąć przed pełnym rozwojem liści na piękny niebieski kolor. Kwitnące kwiaty tworzą niezwykle urocze bukieciki przypominające do złudzenia niezapominajki.

Roślina ta kwitnie w okresie od kwietnia do maja. Nie posiada ona szczególnych wymagań, jeśli chodzi o warunki uprawy. Warto jednak ją posadzić w niezbyt suchym miejscu i w sezonie nawozić kompostem.

niebieskie kwiaty wiosenne

Sprawdź także piękne ozdoby do ogrodu!

Witaj na naszym blogu! Znajdziesz tutaj artykuły w dziedzinie projektowania wnętrz i ogrodów. Jesteśmy pasjonatami akcesoriów i łączenia niezwykłych kolorów w przestrzeni domowej, a także interesują nas ciekawe rośliny, które nie tylko pięknie wyglądają, ale także mają niesamowite zastosowania. Zapraszamy do lektury naszych artykułów.