a-ronet.pl

portal architektoniczny o budownictwie i wnętrzach

Dom

Wypoczynek w ogrodzie na najwyższym poziomie

Szczęśliwi posiadacze własnych działek oraz ogródków z pewnością bardzo chętnie wypoczywają w nich – przede wszystkim w ciepłe dni. Leżanki ogrodowe pozwalają bardzo miło spędzić czas zarówno po większej aktywności jak i w całkowitym lenistwie.

Wielozadaniowe i uniwersalne leżanki ogrodowe

Z pewnością nikogo nie powinno dziwić, że leżanki ogrodowe stosowane są nie tylko do ogrodów, ale ogólnie do przestrzeni otwartych – można je spotkać chociażby na skwerach i w parkach miejskich, gdzie służą do wypoczynku dla każdego chętnego. Także w hotelach, motelach i innych lokalizacjach wypoczynkowo-rekreacyjnych spotkać można leżanki ogrodowe, które zachęcają klientów do tego, aby na chwilę na nich odpocząć lub np. poczytać książkę w oczekiwaniu na swój zabieg w strefie SPA. Bez względu jednak na ich lokalizację, wszystkie leżanki ogrodowe są po prostu bardzo uniwersalne i świetnie sprawdzają się jako wyposażenie zewnętrzne np. do lokali gastronomicznych o bardziej „luźnej” formule. Ta wielozadaniowość leżanek sprawia, że wiele jest firm produkujących takie modele, a dzięki tej konkurencyjności na rynku pojawiają się coraz ciekawsze propozycje, wykonane z coraz to lepszych surowców – a dodatkowo ich cena stanie się z sezonu na sezon bardziej atrakcyjna.

Jak rozpoznać trwałe i jakościowe leżanki ogrodowe

Można na nich wypoczywać, rozmawiać, siedzieć, czytać książki oraz opalać się – co ma szczególne znaczenie dla miłośników kąpieli słonecznych, pragnących wygrzewać się w zaciszu swojego zielonego terenu. Chociaż bardzo często muszą być wystawione na długie działanie słońca, to niejednokrotnie również muszą być odporne na wilgoć i dobrze sobie z nią radzić. Leżanki ogrodowe niejednokrotnie są wystawiane w okolicach atrakcji wodnych – basenów przenośnych itp. a ich użytkownicy niejednokrotnie kładą się na nich, aby wyschnąć np. po kąpieli albo wizycie w saunie. Dlatego też praktycznie wszystkie jakościowe leżanki ogrodowe powinny być wykonane z materiałów odpornych na zawilgotnienie czy przemoczenie. W przypadku leżanek drewnianych oznacza to oczywiście konieczność zastosowania przez producenta specjalnych chemicznych środków impregnujących i zabezpieczających powłokę drewna przed penetracją przez wilgoć.

Ustawienie i użytkowanie leżanek ogrodowych

Bardzo istotnym aspektem, o którym trzeba pamiętać decydują się na leżanki ogrodowe – jest ich właściwa konserwacja. O ile z rozstawieniem, złożeniem lub przeniesieniem takiej leżanki nie powinny mieć problemu nawet mniejsze i słabsze fizycznie osoby – o tyle już zabezpieczenie leżanki po sezonie i jej odpowiednie serwisowanie przed sezonem, są kluczowe. Szczególnie ważne jest to, jeśli chodzi o leżanki ogrodowe drewniane – impregnacja drewna jest tutaj szczególnie istotna i powinna być przeprowadzana wyłącznie sprawdzonymi substancjami chemicznymi – czasami nawet dwa razy do roku. Bardzo ważne z punktu widzenia bezpieczeństwa i wygody użytkowania jest również nasmarowanie i zabezpieczenie przed korodowaniem wszystkich elementów metalowych i mechanicznych, takich jak zawiasy i szyny przesuwne, odpowiadające za możliwość wygodnego składania i rozkładania leżanek.

Witaj na naszym blogu! Znajdziesz tutaj artykuły w dziedzinie projektowania wnętrz i ogrodów. Jesteśmy pasjonatami akcesoriów i łączenia niezwykłych kolorów w przestrzeni domowej, a także interesują nas ciekawe rośliny, które nie tylko pięknie wyglądają, ale także mają niesamowite zastosowania. Zapraszamy do lektury naszych artykułów.