a-ronet.pl

portal architektoniczny o budownictwie i wnętrzach

konsola
Dom

Dlaczego warto zdecydować się na konsole do korytarza?

Korytarz to pomieszczenie bardzo trudne do aranżacji. Z jednej strony nie chcemy w nim ustawiać zbyt wielu mebli, tak aby pozostało jak najwięcej wolnej przestrzeni. Jest ona przecież niezbędna, gdy chcemy się wygodnie ubrać lub też zdjąć odzież wierzchnią. Z drugiej jednak strony pozostawienie pustego korytarza rodzi pewien niedosyt aranżacyjny. Dlatego też dobrze jest się zdecydować na konsole na korytarz.

Wprowadzenie do mieszkania

Wbrew pozorom odpowiednie urządzenie przedpokoju jest niezmiernie istotne. Powodem jest fakt, iż pomieszczenie to niejako wprowadza nas i gości do pozostałych pomieszczeń. Przedpokój powinien być więc zaaranżowany w podobnym stylu, jak reszta mieszkania. W sklepach znajdziemy bardzo wiele różnych modeli konsoli na korytarz, stąd też wybranie właściwej dla naszych wnętrz i dopasowanej do naszych potrzeb nie powinno być trudne. Niektóre z nich wykonane są ze szkła bądź są całe w kolorze białym – te sprawdzą się idealnie w nowocześnie urządzonym mieszkaniu. Drewniane konsole na korytarz będą dobry dopełnieniem mieszkania zaaranżowanego w stylu industrialnym lub boho. 

Praktyczne rozwiązanie

Konsole na korytarz pełnią nie tylko funkcję reprezentacyjną, ale mogą okazać się także bardzo praktycznym meblem. Wiele z nich zawiera bowiem małe szufladki, w których możemy przechowywać różnorodne przedmioty, takie jak klucze, dokumenty czy chociażby rękawiczki lub czapkę. Co więcej, na konsoli na korytarz możemy postawić lustro (może ono również zawisnąć nad konsolą na korytarz), fotografie, obraz czy różnego rodzaju rodzinne pamiątki. Niektóre konsole wyposażone są również w podstawkę na buty, dzięki czemu nie musimy inwestować w osobny mebel, który dodatkowo zajmie nam sporo miejsca. Co ciekawe, niektórzy wykorzystują konsole na korytarz także w zupełnie innych celach – pewne modele mogą bowiem posłużyć chociażby jako stolik barowy na imprezie. Inne zaś konsole mogą doraźnie zastąpić nam biurko. 

Tanio, lecz dobrze 

Każdy, kto chciałby tanio i praktycznie urządzić swój przedpokój, powinien rozważyć zakup konsoli na korytarz. Jest ona bowiem znacznie tańsza, niż tradycyjny komplet do przedpokoju lub garderoba. Co więcej, konsole na korytarz zajmują znacznie mniej miejsca, dlatego sprawdzą się doskonale również w małych pomieszczeniach. Jest to bardzo istotne, ponieważ na przedpokój zazwyczaj nie poświęcamy zbyt dużo cennej powierzchni naszego mieszkania.