a-ronet.pl

portal architektoniczny o budownictwie i wnętrzach

Kuchenne akcesoria
Dom

Kuchenne akcesoria o uniwersalnej stylistyce

Urządzenie kuchni i sprawienie, że będzie ona funkcjonalna, nie jest wcale prostym zadaniem. O ile do zaprojektowania ułożenia szafek, przyłączy elektrycznych, wodnych czy gazowych zatrudnia się najczęściej specjalistów, tak już o dodatkach, funkcjonalnych akcesoriach kuchennych i drobnych sprzętach decyduje się samemu. Jakie propozycje sprawdzą się w każdej kuchni, bez względu na jej styl? Które akcesoria i sprzęty mają dość uniwersalną, a jednocześnie elegancką i niebanalną stylistykę?

Przechowywanie produktów spożywczych w eleganckim stylu

Produkty spożywcze w kuchni bardzo często przechowuje się w dedykowanych pojemnikach. Mogą być wykonane z różnorodnych materiałów, mieć nadruki, kolory, wzory. Jednak najbardziej uniwersalne, a przy okazji bezpieczne dla artykułów żywnościowych okazują się pojemniki szklane na żywność. Często ze zintegrowaną, wyposażoną w uszczelkę pokrywką potrafią ładnie wyeksponować produkt, zabezpieczyć przed czynnikami zewnętrznymi i ułatwić kontrolę jego ilości. To nie tylko mniejsze pojemniki na drobne artykuły czy przyprawy, ale również duże, na sypkie produkty czy makarony. Ich kształty mogą być neutralne, ale także bardziej nowoczesne. Często łączone są z elementami drewnianymi czy stalowymi.

Jaki czajnik do kuchni warto wybrać?

Popularne czajniki elektryczne z tworzywa sztucznego czy metalu nierdzewnego albo ich połączeń zwykle nie pasują stylem do każdej kuchni, albo też nie zachwycają wyglądem. Z drugiej strony klasyczne czajniki na kuchenkę przez wiele osób nie są uważane za zbyt wygodne i bezpieczne. Ciekawą propozycją o dość uniwersalnym stylu będzie natomiast szklany czajnik elektryczny, który przyciąga oko, a jednocześnie wpisze się świetnie w wystrój praktycznie każdej kuchni. Do tych o bardziej nowoczesnym czy minimalistycznym stylu można wybrać czajnik z dodatkowym podświetleniem. Warto zwrócić uwagę, że w przypadku tego sprzętu trzeba szczególnie dbać o regularne odkamienianie i czyszczenie czajnika.

Akcesoryjne sprzęty do małych kuchni

Często wyposażając niewielki aneks kuchenny, trzeba myśleć nie tylko o funkcjonalności i stylu, ale także ergonomii zajmowanej przestrzeni. W niewielkich miejscach sprawdzają się na przykład garnki i patelnie z odpinanymi uchwytami, które można przechowywać jeden w drugim czy też kuchenka jednopalnikowa do przygotowywania posiłków. Warto zadbać o każdy kawałek przestrzeni, instalując na przykład na ścianach relingi do zawieszenia akcesoriów, a szuflady czy szafki wyposażyć w organizery lepiej wykorzystujące miejsce do przechowywania.

Witaj na naszym blogu! Znajdziesz tutaj artykuły w dziedzinie projektowania wnętrz i ogrodów. Jesteśmy pasjonatami akcesoriów i łączenia niezwykłych kolorów w przestrzeni domowej, a także interesują nas ciekawe rośliny, które nie tylko pięknie wyglądają, ale także mają niesamowite zastosowania. Zapraszamy do lektury naszych artykułów.