a-ronet.pl

portal architektoniczny o budownictwie i wnętrzach

siatki ogrodowe
Ogród

Jakie siatki ogrodowe dla ogrodzenia wokół działki?

Posiadając własną działkę, bez względu na to czy chcemy postawić na niej za chwilę dom, czy będzie ona przez jakiś czas stała pusta, niezbędnym elementem jest jej ogrodzenie. Nie każdego stać na założenie od razu drogiego płotu. Nie zawsze też taki płot jest dobrym wyborem przed rozpoczęciem prac budowlanych, gdzie na posesję wjeżdżać będą ciężarówki, dźwigi i inne, duże gabarytowo maszyny. W każdym więc przypadku tanie ogrodzenie stanowi jak najbardziej doskonały wybór. Wybierając siatki ogrodowe, te mogą okazać się bardzo dobrym wyborem. W zależności od tego, jaka ma być ich rola i przeznaczenie, takiego wyboru spośród wszystkich dostępnych należy dokonać. 

Siatka tymczasowa na działce

Odpowiednie siatki ogrodowe stanowią niezbędny element na działce. Dobrym wyborem cieszą się klasyczne, proste siatki, które pełnią rolę ogrodzenia tymczasowego. Można nimi ogrodzić działkę, bowiem pierwszym elementem, o jakim należy pamiętać, jest wyznaczenie granic. Jest to zadanie dla geodety, który wyznacza słupki graniczne, stanowiące obrzeża posesji. Inwestor ma zadanie stworzyć ogrodzenie i takie właśnie siatki ogrodowe stanowią najlepszy wybór.  Są one jednak i tanią alternatywą dla płotu, kiedy brak jest funduszy na ostateczną inwestycję. 

Jaki materiał wykorzystać, jako tymczasowe ogrodzenie? Najlepiej i najtaniej sprawdzają się słupki drewniane, określane jako żerdzie sosnowe i klasyczna siatka leśna. Można tutaj wykorzystać siatkę metalową, lekką, łatwą w rozciąganiu, ale i siatkę ocynkowaną lub powlekaną, która jest bardziej trwała i solidna. W przypadku, gdy dane ogrodzenie ma być czymś na dłużej, siatki ogrodowe warto wówczas zastąpić panelowymi w postaci przęseł z ażurowej siatki lub pełnych paneli z blachy trapezowej. 

Osłony cieniujące dla zapewnienia prywatności

Innym rozwiązaniem, które obejmuje siatki ogrodowe są osłony cieniujące, których głównych zadaniem jest przede wszystkim zwiększenie nieco prywatności. Dzięki nim właśnie można zabezpieczyć się przed wścibskim okiem sąsiadów czy też przechodniów. Takie siatki mają różny procent osłony, co sprawia, że przepuszczalność światła jest większa lub mniejsza. Dla zachowania prywatności na działce, doskonałe będą osłony 90%, ale jeśli chcemy na przykład odgrodzić ogródek warzywny czy konkretną przestrzeń, która psuje efekt, wtedy sprawdzą się takie 40, 50%. 

Witaj na naszym blogu! Znajdziesz tutaj artykuły w dziedzinie projektowania wnętrz i ogrodów. Jesteśmy pasjonatami akcesoriów i łączenia niezwykłych kolorów w przestrzeni domowej, a także interesują nas ciekawe rośliny, które nie tylko pięknie wyglądają, ale także mają niesamowite zastosowania. Zapraszamy do lektury naszych artykułów.