a-ronet.pl

portal architektoniczny o budownictwie i wnętrzach

malowanie felg
Dom

Jak samodzielnie pomalować felgi samochodowe?

Twoje felgi samochodowe nie wyglądają za dobrze, ale jako że nie masz teraz pieniędzy na to, by oddawać je do profesjonalnej renowacji, postanowiłeś, że sam się nimi zajmiesz i że sam je pomalujesz, a tym samy odświeżysz? To rzeczywiście da się zrobić. Malowanie felg może być przeprowadzone w domowych warunkach. Postępuj zgodnie z etapami, które opisujemy poniżej, a już za moment twoje felgi zachwycą cię wyraźnie odświeżonym i ulepszonym wyglądem.

Do każdej takiej renowacji trzeba się przygotować. Tym razem musisz przygotować do niej felgi, dokładnie je czyszcząc i usuwając z nich wszelkie zabrudzenia, najlepiej robiąc to przy pomocy specjalnej myjki ciśnieniowej. Postaraj się dotrzeć do wszystkich zakamarków. Jeżeli na felgach występują jakieś stare i trudne do usunięcia plamy, możesz spróbować użyć na nich preparatów przeznaczonych do mycia kół, które zwykle wykazują się dość mocnym działaniem. Następnie wyciągnij felgi z opon. Co prawda nie jest to konieczne, ale jeśli zdecydujesz się je ściągnąć, dużo łatwiej będzie ci je równomiernie pomalować, bo łatwiej będziesz mógł nimi manewrować. Jeśli jednak postanowisz pozostawić felgi na ich pierwotnym miejscu, pamiętaj o tym, aby przed rozpoczęciem malowania odpowiednio zabezpieczyć opony.

Na tym etapie specjaliści często zajmują się zabiegami mającymi na celu odnowienie felg, jednakże jeśli twoje felgi były zakupione stosunkowo niedawno i jedyny problem, jaki z nimi masz, tyczy się ich wyglądu, ten etap śmiało możesz pominąć, by od razu przejść do odtłuszczania powierzchni. Użyj na niej jakiegoś specjalnego preparatu matującego i zaraz potem bierz się za malowanie felg. Pamiętaj, aby przy takim malowaniu użyć kilku różnych produktów. Najpierw na felgi powinien trafić specjalny lakier podkładowy, a dopiero po nim lakier właściwy, czyli ten w wybranym przez ciebie kolorze. Zabieg zakończ pokryciem powierzchni zabezpieczającym lakierem bezbarwnym. Dzięki niemu felgi nabiorą jeszcze lepszego wyglądu, a przy okazji zostaną częściowo ochronione przed ewentualnymi czynnikami zewnętrznymi, zwłaszcza czynnikami atmosferycznymi.

Felgi już pomalowane? W takim razie nie pozostaje ci już nic innego, jak tylko odstawić je w jakieś bezpieczne miejsce i poczekać, aż całkowicie wyschną. Ten proces wysychania może trochę potrwać, tak więc uzbrój się w cierpliwość i nie próbuj go na siłę przyspieszać. Felgi powinny być gotowe do użycia mniej więcej po kilku godzinach. Gdy będą już całkowicie suche, możesz ponownie umieścić je na oponach.

zycie-chotomowa.pl