a-ronet.pl

portal architektoniczny o budownictwie i wnętrzach

Fotel ogrodowy
Ogród

Fotel ogrodowy – król wypoczynku

Fotel ogrodowy to jeden z mebli, do którego wyboru podchodzi się ze szczególną uwagą. Komfort długiego siedzenia na świeżym powietrzu należy bowiem do niezwykle istotnych. Ilość różnorodnych wzorów jest tak bogata, że można się pogubić podczas wyboru. Postaram się zatem podpowiedzieć, które cechy mebla warto wziąć pod uwagę podczas zakupu wymarzonego mebla.

Intrygujący design

Design tegorocznych foteli ogrodowych jest niebywale dekoracyjny. Wśród proponowanych modeli wyraźnie można zauważyć nawiązanie do poszczególnych stylistyk wnętrzarskich. Na szczególną uwagę zasługują modele wykonane w nowoczesnej i loftowej stylistyce. Wykonane są one przykładowo z połączenia drewna takowego oraz aluminium. W intrygujący sposób projektanci łączą również egzotyczne drewno z ekoskórą.  Bardzo interesujące są modele, w których drewno połączone jest z plecionkami ze sznurków. Wykonuje się z nich zarówno oparcie mebla, jak i siedzisko. Nadal w modzie pozostaje bardzo estetyczny technorattan. Tworzywo to jest tak niezwykle popularnie dzięki swojej trwałości oraz designowi, który przepięknie komponuje się z przestrzenią ogrodu. Do najpopularniejszych kolorów technrattanu, z których wykonuje się fotele ogrodowe należą biel, czerń szarość, brązy, beże czy zielenie. 

Trwałe, wytrzymałe materiały

Dokonując zakupu fotela ogrodowego warto wziąć pod uwagę jakość jego wykonania. Starannie wykonany mebel z trwałych materiałów posłuży Ci przez wiele lat. Do najbardziej odpornych surowców na szkodliwe warunki zewnętrzne, takie jak wiatr, wilgoć, czy nadmierne nasłonecznienie należy wspomniany wcześniej technorattan, drewno egzotyczne oraz aluminium. W przypadku drewna należy pamiętać natomiast o jego okresowej impregnacji. W śród obić mebli coraz bardziej popularna  staje się natomiast ekoskóra. Jest ona bardzo mocnym tworzywem. Dodatkowo łatwo się ją czyści i pielęgnuje. 

Przede wszystkim wygoda

Jedną z najważniejszych cech, których oczekujemy od mebla ogrodowego jest komfort siedzenia. Spędzając długie godziny na świeżym powietrzu marzymy przede wszystkim o błogim relaksie. Nieodłącznie związana jest z nim natomiast wygoda podczas odpoczynku. Dobrze wyprofilowane siedzisko, ergonomiczne oparcie to jedne z elementów, które należy wziąć pod uwagę dokonując wyboru odpowiedniego mebla. Jeśli mówimy zaś o siedzisku rozważ także jego obicie. Miękkie siedziska należą do niebywale wygodnych. Możesz rozpatrzeć również zakup osobno nakładanych poduch. Odpowiednia twardość lub miękkość mebla należą jednak do bardzo indywidualnych upodobań. Rozważając zaś ergonomię fotela ogrodowego zawróć szczególną uwagę na podłokietniki i podnóżek. Te dwa elementy pozwolą dodatkowo zrelaksować się twoim nogom i rękom. Wielkość samego mebla również ma ogromne znaczenie. Duży fotel pozwala wygodnie rozsiąść się w jego wnętrzu oraz dogodnie zmieniać w nim pozycję wedle zaistniałej potrzeby. Niewielkie fotele będą natomiast niezastąpione, gdy nie dysponujesz zbyt dużą powierzchnią którą chcesz zagospodarować. Taki mebel świetnie sprawdzi się na balkonach i małych tarasach. 

Witaj na naszym blogu! Znajdziesz tutaj artykuły w dziedzinie projektowania wnętrz i ogrodów. Jesteśmy pasjonatami akcesoriów i łączenia niezwykłych kolorów w przestrzeni domowej, a także interesują nas ciekawe rośliny, które nie tylko pięknie wyglądają, ale także mają niesamowite zastosowania. Zapraszamy do lektury naszych artykułów.