a-ronet.pl

portal architektoniczny o budownictwie i wnętrzach

pomysły na aranżację szarego salonu
Dom

Najciekawsze pomysły na aranżację szarego salonu

W obecnych czasach kolor szary cieszy się bardzo dużą popularnością podczas aranżowania wnętrz. Warto dowiedzieć się na ten temat nieco więcej oraz zapoznać z najlepszymi pomysłami na urządzenie salonu.

Motywy roślinne

Aranżację szarego salonu z powodzeniem można połączyć z ciekawymi motywami roślinnymi, które w obecnych czasach cieszą się dość dużą popularnością. Do szarego salonu warto dopasować liczne dodatki w stylu roślinnym. Mogą być to zarówno żywe kwiaty w doniczkach, jak i atrakcyjne obrazy z tym motywem. Opcji do wyboru jest wiele i warto spośród nich wybrać propozycję, którą będzie można dostosować do swojego wnętrza.

Surowy styl

Szary salon z powodzeniem może być również zaaranżowany w stylu surowym. W tym przypadku warto zdecydować się na zastosowanie betonu architektonicznego na ścianach, który z całą pewnością nada niepowtarzalnego charakteru każdemu wnętrzu. Dzięki skorzystaniu z płyt betonowych możliwe będzie uzyskanie w danym pomieszczeniu stylu loftowego, który również w obecnych czasach cieszy się sporą popularnością wśród użytkowników.

Dodatek drewna

Szary salon można urządzić z dodatkiem materiałów drewnianych, co stanowi fantastyczne połączenie. Ściany i podłogi mogą być szare, a meble drewniane. Jednak z powodzeniem można zdecydować się na zastosowanie we wnętrzu szarych ścian wraz z drewnianymi podłogami, a także meblami o nowoczesnym charakterze. Takie wnętrze będzie zarazem minimalistyczne, ale jednak także przytulne i przyjemnie będzie się w nim spędzało czas. Wśród polecanych połączeń w tym przypadku można również wskazać szarość, biel oraz drewno, dlatego warto się nad nim zastanowić.

Akcent kolorystyczny

W szarym salonie można zdecydować się również na pewne akcenty kolorystyczne, które na pewno będą się bardzo dobrze prezentowały. Warto decydować się w tym przypadku na kolory o zbliżonych odcieniach. Wśród nich można wymienić granat, fiolet, turkus, fuksję, a także szmaragd. Akcent kolorystyczny może się także pojawiać w dodatkach, które będą stanowiły fantastyczne urozmaicenie każdego wnętrza w stonowanych barwach.

Minimalistyczna przestrzeń

Szary salon z powodzeniem może być także zaaranżowany w wersji minimalistycznej. W tym przypadku warto zdecydować się jedynie na podstawowe elementy wyposażenia, które będą niezbędne do codziennego funkcjonowania. Powinno unikać się nadmiaru, ponieważ dzięki temu można będzie uzyskać przestrzeń do życia. W szarym salonie można umieścić meble w nowoczesnym stylu, które z całą pewnością podkreślą jego unikatowy charakter oraz niepowtarzalność.

Witaj na naszym blogu! Znajdziesz tutaj artykuły w dziedzinie projektowania wnętrz i ogrodów. Jesteśmy pasjonatami akcesoriów i łączenia niezwykłych kolorów w przestrzeni domowej, a także interesują nas ciekawe rośliny, które nie tylko pięknie wyglądają, ale także mają niesamowite zastosowania. Zapraszamy do lektury naszych artykułów.