a-ronet.pl

portal architektoniczny o budownictwie i wnętrzach

Nieruchomości

Jak przetransportować bezpiecznie jacht?

Gabaryty mają to do siebie, że często je transportować – nawet na niewielkie odległości. Zresztą zagadnienie transportu bliskiego zwykle obejmuje właśnie przenoszenie ciężkich przedmiotów, które muszą pokonać kilka metrów czy zaledwie kilka centymetrów, jednakże z racji na ciężar stanowi to poważne wyzwanie logistyczne. Działania tego rodzaju są podejmowane w przypadku przedsięwzięć budowlanych, ale także w odniesieniu do działalności przemysłowej czy spedycyjnej. Trudne w przewożeniu bywają chociażby pojazdy – niekoniecznie tylko lądowe.

Jak pasy transportowe pomagają w przewozie jachtów?

Jacht pływa po wodzie, jednakże w określonych sytuacjach należy go gdzieś przetransportować na lądzie. To niełatwe zadanie, szczególnie gdy brakuje odpowiedniego doświadczenia. Poza tym niezbędny jest też adekwatny sprzęt – chociażby w postaci przyczepy o właściwej nośności. Umieszczenie na niej jachtu może wymagać zastosowania podnośnika. Wtedy konieczne są też specjalne zawiesia (pasowe lub wężowe), które umożliwiają uniesienie gabarytu i umieszczenie go w docelowym miejscu. Następny krok to należyte zabezpieczenie statku na czas jazdy. Najlepiej wykorzystać w tym celu specjalistyczne pasy, określane mianem pasów transportowych.

Montaż to elementarz bezpieczeństwa

Wykorzystywane w logistyce pasy transportowe są zwykle zaopatrzone w napinacze oraz haki. Napinacz pozwala na wyregulowanie pasa, tak aby był właściwie naprężony i co za tym idzie utrzymywał dany przedmiot w wymaganym miejscu. Hak można z kolei zaczepić do ucha znajdującego się na podłodze przyczepy lub ładowni. Jeśli są one dostosowane do transportu gabarytów i użycia pasów, takie elementy powinny być uwzględnione w ich konstrukcji. Po wykonaniu tych czynności i opięciu jachtu pasami będzie on gotowy do drogi.

Dlaczego pasy transportowe są tak istotne?

Kluczową rolą pasów jest ochrona przewożonego przedmiotu przed uszkodzeniami. Gdy będzie on się znajdował w jednym punkcie, nie uderzy przypadkiem o twarde miejsce. Jednakże bardzo duże znaczenie ma też bezpieczeństwo jazdy. Jeśli jacht czy inny obiekt o sporej wadze przemieszczałby się w sposób niekontrolowany, wpłynęłoby to fatalnie na tor jazdy auta, prowadząc do niebezpieczeństwa wypadku. Niezabezpieczony jacht mógłby też wypaść z przyczepy. Dlatego właśnie należy sięgać po pasy spełniające wymogi techniczne. Gdzie je kupić?

Dobry pas transportowy na przykład z sieci

Coraz częściej wysokiej jakości akcesoria tego typu można kupić online – i to mając pewność, że ich walory techniczne będą nienaganne. Można to zrobić chociażby w sklepie internetowym Muntech24.pl, który działa z powodzeniem jako hurtownia osprzętu do lin i łańcuchów, ale na tym propozycje się nie kończą. – Posiadamy w asortymencie pasy transportowe o różnych maksymalnych obciążeniach. Są one wykonane z bardzo wytrzymałego poliestru, nadającego im znakomitą odporność na zrywanie. Dostępne są też pasy z polipropylenu, szczególnie odporne na związki chemiczne – wyjaśnia pan Szymon, ekspert sklepu. – Każdemu z klientów zapewniamy fachowe doradztwo w razie wątpliwości – dodaje specjalista.

Witaj na naszym blogu! Znajdziesz tutaj artykuły w dziedzinie projektowania wnętrz i ogrodów. Jesteśmy pasjonatami akcesoriów i łączenia niezwykłych kolorów w przestrzeni domowej, a także interesują nas ciekawe rośliny, które nie tylko pięknie wyglądają, ale także mają niesamowite zastosowania. Zapraszamy do lektury naszych artykułów.