a-ronet.pl

portal architektoniczny o budownictwie i wnętrzach

kosiarka
Ogród

Kiedy zdecydować się na kosiarkę spalinową?

Rynek sprzętu ogrodniczego obfituje w wiele kategorii narzędzi dedykowanych pielęgnacji trawników i szeroko pojętych terenów zielonych. Najpopularniejsze z nich to oczywiście elektronarzędzia służące koszeniu trawy. Gdy jednak ogród jest duży lub chcemy kosić trawę w miejscu oddalonym od domu, wówczas znacznie lepszym wyborem okazuje się kosiarka spalinowa. Co wyróżnia tego typu sprzęt i jaki jego rodzaj wybrać?

Największe zalety kosiarek spalinowych

Podstawowym atutem tej kategorii sprzętu jest rodzaj zastosowanego w nich silnika. W kosiarkach spalinowych jest to silnik napędzany paliwem, najczęściej benzyną, dzięki czemu nie wymaga stałego podłączenia do zewnętrznego źródła zasilania. To sprawia, że jest to sprzęt bardziej uniwersalny i mobilny, który można stosować w dowolnym miejscu – nie tylko tam, gdzie mamy dostęp do energii elektrycznej. Ze względu na zastosowanie silnika spalinowego tego typu sprzęt zwykle dysponuje również znacznie większą mocą działania niż klasyczne elektronarzędzia. Kosiarka spalinowa, taka jak np. https://abexil.pl/pol_m_DLA-DOMU-i-OGRODU_Kosiarki_Spalinowe-173.html jest zatem urządzeniem efektywniejszym niż jej odpowiedniki napędzane silnikami elektrycznymi – pozwala kosić szybciej i sprawniej. Niestety zastosowanie silnika spalinowego ma również pewne wady – taki sprzęt jest cięższy i głośniejszy.

Rodzaje kosiarek spalinowych – jaki model wybrać?

Gdy szukasz mobilnego sprzętu, który pozwoli skosić duży trawnik w możliwie krótkim czasie, bez konieczności wkładania dużej siły fizycznej w pracę, najlepiej zdecyduj się na kosiarkę spalinową z napędem. Jeśli natomiast kosisz wyłączenie równe i stosunkowo nieduże trawniki, a przy okazji nie chcesz wydawać zbyt dużo pieniędzy, zostań przy tańszych modelach kosiarek bez napędu. Innym kryterium różnicującym tego typu sprzęt jest rodzaj zastosowanego w nich mechanizmu do zbierania lub rozdrabniania trawy. Kosiarka spalinowa z koszem będzie dobrym wyborem dla osób, które chcą cieszyć się idealnie wypielęgnowanym trawnikiem zaraz po jego skoszeniu. Model z mulczerem (urządzenie do rozdrabniania skoszonej trawy) sprawdzi się wówczas, gdy nie zamierzasz zgrabiać skoszonej trawy, a chcesz ją wykorzystać jako naturalny nawóz, który użyźni trawnik. 

Duża różnorodność kosiarek spalinowych pozwoli wybrać sprzęt idealnie dopasowany do potrzeb każdego użytkownika. Na zakup takiego sprzętu najlepiej zdecydować się wtedy, gdy do koszenia mamy duży trawnik i jest on nierówny. Kosiarki z silnikiem spalinowym są niezastąpionym sprzętem, gdy nie możemy korzystać z elektronarzędzi lub ich zastosowanie jest mocno utrudnione, gdy zachodzi konieczność stosowania długich przedłużaczy.

Witaj na naszym blogu! Znajdziesz tutaj artykuły w dziedzinie projektowania wnętrz i ogrodów. Jesteśmy pasjonatami akcesoriów i łączenia niezwykłych kolorów w przestrzeni domowej, a także interesują nas ciekawe rośliny, które nie tylko pięknie wyglądają, ale także mają niesamowite zastosowania. Zapraszamy do lektury naszych artykułów.