a-ronet.pl

portal architektoniczny o budownictwie i wnętrzach

Jak zaprojektować małą kawalerkę
Wnętrza

Jak zaprojektować małą kawalerkę, aby maksymalnie wykorzystać jej powierzchnię?

Małe wnętrza bywają wymagające. W takich pomieszczeniach zwykle trzeba dokładnie zaplanować całą aranżację, by była ona wystarczająco funkcjonalna. Kawalerka to pokój wielofunkcyjny, w którym musi zmieścić się zarówno kuchnia, jak i sypialnia oraz salon. Jak poprawnie urządzić tak wymagające pomieszczenie? O czym trzeba pamiętać podczas wyposażania kawalerki?

Jak poprawnie zaprojektować kawalerkę? 

Kawalerka jest trudnym do zaprojektowania wnętrzem, ponieważ łączy w sobie kilka funkcji. Zwykle są to bardzo małe nieruchomości, dlatego w ich przypadku trzeba pamiętać o kilku zasadach. Dobrym wyborem jest rozkładana kanapa, która nocą może pełnić funkcję łóżka, a w dzień być stylowym elementem salonu. Dobrze sprawdzają się meble, które mają dodatkowe przestrzenie do przechowywania. Mowa tu np. o stolikach z dodatkowymi szufladami czy wysuwanym blatem. Świetnie sprawdzą się też krzesła, które można złożyć lub postawić jedno na drugie.

W małych wnętrzach idealnie spisują się jasne kolory. Lustra również powiększają optycznie niewielkie pomieszczenia. Aranżacja wnętrz o małym metrażu może być również kolorowa, ale wówczas znacznie lepszym rozwiązaniem jest postawienie na jasną bazę i dopełnienie jej wielobarwnymi dodatkami.

W kawalerkach warto unikać ścianek działowych. Najlepiej sprawdzi się aneks. Warto, by znalazły się w nim szafki wiszące, które sięgają jak najwyżej. Dobrym pomysłem jest również postawienie na wysokie szafy. Na samej górze możesz umieścić przedmioty, których aktualnie nie używasz.

W kamienicach, w których pomieszczenia są bardzo wysokie, można stworzyć również antresolę. Pod nią warto umieścić meble do przechowywania czy garderobę, a na niej – łóżko. To doskonały sposób na zaoszczędzenie nawet kilku metrów kwadratowych. W kawalerkach taka przestrzeń ma ogromne znaczenie.

Czy skorzystanie z pomocy architekta wnętrz ma sens? 

Projektanci wnętrz to osoby, które mają doświadczenie w urządzaniu różnych pomieszczeń. Wiedzą oni, jakie rozwiązania są aktualnie popularne i jak stworzyć aranżację w taki sposób, by wykorzystać maksymalny potencjał danego pomieszczenia. Warto korzystać z usług profesjonalistów, takich jak ElSi Studio Projektowania Wnętrz. Dzięki nim Twoja kawalerka zostanie urządzona w taki sposób, by trafić w Twoje gusta, a jednocześnie zapewniać dużo miejsca do przechowywania i wykonywania codziennych czynności.

Witaj na naszym blogu! Znajdziesz tutaj artykuły w dziedzinie projektowania wnętrz i ogrodów. Jesteśmy pasjonatami akcesoriów i łączenia niezwykłych kolorów w przestrzeni domowej, a także interesują nas ciekawe rośliny, które nie tylko pięknie wyglądają, ale także mają niesamowite zastosowania. Zapraszamy do lektury naszych artykułów.