a-ronet.pl

portal architektoniczny o budownictwie i wnętrzach

wnętrze w stylu skandynawskim
Wnętrza

Jak urządzić wnętrze w stylu skandynawskim?

Styl skandynawski łączy w sobie minimalizm, funkcjonalność i piękno. Nawiązuje do przyrody i rzeczywiście sprawia, że przebywanie w takim wnętrzu jest niezwykle przyjemne. Co ważne styl skandynawski sprawdzi się w każdym wnętrzu, nawet tym o niewielkiej kubaturze. Dziś podpowiemy Wam, jak takie wnętrze urządzić.

Styl skandynawski – minimalizm i piękno w prostym wydaniu

Aranżując wnętrze w stylu skandynawskim, trzeba pamiętać o jednej zasadzie, iż ważna jest funkcjonalność, ale też minimalizm oraz estetyka. Wbrew pozorom urządzenie takiego wnętrza nie jest bardzo trudne. Należy pamiętać jeszcze o tym, by stawiać na subtelne i ponadczasowe kolory. Tutaj polecamy różne odcienie beżu, jasnego brązu, ale też szarości. Meble powinny być wykonane z drewna. Takie meble sprawdzą się nawet dla alergików czy astmatyków, a przy tym przyciągają uwagę unikalnym rysunkiem drewna. Zamiast masywnych modeli, zdecydowanie lepiej wybrać te na lekkich, linearnych nóżkach, które dodadzą im i wnętrzu lekkości. Ważnym elementem wyposażenia np. salonu czy jadalni będzie też dębowy stół. Jednak tym razem zamiast drewnianych krzeseł lepiej postawić na pikowane, których siedziska są miękkie i wygodne. Warto jeszcze postawić na elementy wyposażenia, które dodadzą wnętrzu przytulności i mamy tutaj na myśli dywany beżowe. Łączą w sobie walory estetyczne i praktyczne. Dopełnią estetykę salonu, a przy tym utrzymają ciepło podłogi na dłużej. Sprawdzą się nawet wtedy, gdy korzystacie z ogrzewania podłogowego. Co ważne, ukryją również uszkodzenia czy zarysowania na podłodze. 

O czym jeszcze pamiętać aranżując mieszkanie czy dom w stylu skandynawskim?

Aranżując dom w stylu skandynawskim, trzeba też pamiętać o właściwym doborze światła. Powinno ono dodać wnętrzu jeszcze więcej przytulności. Najlepiej więc wybrać ciepłą barwę światła. Poza klasyczną lampą, drewnianym kloszem, możecie też postawić na lampy stojące, także z drewnianym kloszem bądź materiałem imitującym drewno. Kolejnym ważnym elementem wyposażenia są dekoracje. Jednak tutaj nie należy przesadzać, by nie zaburzyć ergonomii wnętrza. Najlepiej więc wybrać świeczniki czy też latarenki bądź cotton balls. Jeżeli chcecie powiększyć pomieszczenie optycznie, to możecie też na ścianach zawiesić lustra wykonane z akrylu, które będą w dekoracyjnych kształtach albo tradycyjne lustra w dekoracyjnych ramkach.              

Witaj na naszym blogu! Znajdziesz tutaj artykuły w dziedzinie projektowania wnętrz i ogrodów. Jesteśmy pasjonatami akcesoriów i łączenia niezwykłych kolorów w przestrzeni domowej, a także interesują nas ciekawe rośliny, które nie tylko pięknie wyglądają, ale także mają niesamowite zastosowania. Zapraszamy do lektury naszych artykułów.