a-ronet.pl

portal architektoniczny o budownictwie i wnętrzach

sprzątanie
Wnętrza

Co oznaczają „usługi porządkowe”? Sprzątanie obiektów i firm

Pod pojęciem usług porządkowych kryje się wiele czynności związanych z utrzymywaniem czystości i higieny w obiektach oraz na zewnątrz budynków. Sprzątanie to jedna z najpopularniejszych usług porządkowych oferowanych firmom, ale nie jedyna. Z artykułu dowiesz się, jak wygląda sprzątanie firm i obiektów oraz poznasz inne usługi związane z utrzymywaniem czystości 

Utrzymanie czystości – usługi porządkowe w firmach

Z usług porządkowych korzystają przedsiębiorcy, którzy swoją działalność prowadzą w obiektach. Niezależnie czy jest to niewielkie biuro, czy duża hala magazynowa – obiekt musi być utrzymywany w czystości. Do najważniejszych zadań ekipy sprzątającej należy dokładne odkurzanie i mycie ciągów komunikacyjnych, sprzątanie biur i pomieszczeń socjalnych oraz toalet. Istotne znaczenie ma również odpylanie wszystkich powierzchni, czyszczenie regałów, balustrad oraz przeszkleń. Zachowanie higienicznej czystości wpłynie pozytywnie na samopoczucie pracowników oraz na wizerunek przedsiębiorstwa.

Oferta sprzątania może zostać rozszerzona również na tereny zewnętrzne. Tutaj powodzeniem cieszą się usługi wykonywane sezonowo – tylko w razie potrzeby, zgodnie z ustalonym wcześniej harmonogramem. Do najważniejszych zadań pracowników należy dbanie o czystość dróg, parkingów i chodników, odśnieżanie, grabienie liści lub koszenie trawy. Wszystkie czynności ustala się indywidualnie, tak, aby były, jak najbardziej dopasowane do potrzeb przedsiębiorcy. Elastyczność firmy sprzątającej to ogromna zaleta!

Jedna firma i różnorodna oferta dla przedsiębiorców

Usługi porządkowe mogą być bardzo specjalistyczne. W ofercie niektórych firm znajdziemy m.in.:

  • prace alpinistyczne (np. mycie okien w biurowcach lub elewacji, udrażnianie rynien, czyszczenie kanałów wentylacyjnych, mycie paneli fotowoltaicznych, odśnieżanie dachów lub usuwanie sopli),

  • czynności z zakresu DDD (dezynfekcja, deratyzacja, dezynsekcja),

  • konserwację i renowację posadzek,

  • pranie bielizny płaskiej,

  • doczyszczanie po pracach budowlanych,

  • zaopatrywanie w środki czystości i artykuły higieny,

  • kompleksowe utrzymanie terenów zewnętrznych.

Utrzymanie czystości oraz inne usługi porządkowe realizowane przez jedną firmę to spore oszczędności dla przedsiębiorcy. Na pewno należy podkreślić tutaj brak konieczności zatrudniania dodatkowego personelu, ponieważ wszystkimi sprawami kadrowymi zajmuje się firma zewnętrzna. Kolejną zaletą, o której należy wspomnieć, jest możliwość dopasowania harmonogramu sprzątania do potrzeb przedsiębiorstwa – właściciel lub zarządca obiektu płaci jedynie za te usługi, które rzeczywiście zostały wykonane. Co więcej, niektóre firmy oferują nawet szczegółowe raporty z wykonywanych czynności. Zadania mogą być wykonywane w dogodnych dla klienta godzinach, np. poza czasem pracy biura. Usługi porządkowe są realizowane za pomocą profesjonalnego i zaawansowanego technologicznie sprzętu czyszczącego, który dopasowany jest do specyfiki obiektu. Dzięki temu usługa wykonana jest szybko oraz z należytą starannością.

Witaj na naszym blogu! Znajdziesz tutaj artykuły w dziedzinie projektowania wnętrz i ogrodów. Jesteśmy pasjonatami akcesoriów i łączenia niezwykłych kolorów w przestrzeni domowej, a także interesują nas ciekawe rośliny, które nie tylko pięknie wyglądają, ale także mają niesamowite zastosowania. Zapraszamy do lektury naszych artykułów.