a-ronet.pl

portal architektoniczny o budownictwie i wnętrzach

wyposażenie szafek ubraniowych BHP
Budownictwo

Standardowe i opcjonalne wyposażenie szafek ubraniowych BHP

Nieodłącznym elementem wyposażenia szatni i wielu pracowniczych pomieszczeń socjalnych jest metalowa szafa ubraniowa BHP. To charakterystyczny mebel przeznaczony do przechowywania odzieży, obuwia oraz różnego rodzaju akcesoriów, powszechnie stosowany w zakładach pracy, warsztatach, a także różnego rodzaju obiektach użyteczności publicznej, takich jak siłownie, pływalnie czy szkoły. Choć tego typu meble wydają się do siebie bardzo podobne, to jednak w praktyce często znacząco się różnią.

Konstrukcja i standardowe wyposażenie

Zdecydowana większość dostępnych na rynku pracowniczych szaf ubraniowych to meble o konstrukcji metalowej. Najczęściej produkuje się je z blach stalowych spawanych punktowo i uzupełnia wzmacnianymi drzwiami zabezpieczonymi standardowym zamkiem na klucz, zamkiem szyfrowym lub uchwytem przystosowanym do montażu kłódki. Drzwi w takich meblach, a niekiedy również ich boczne ściany, uzupełniane są niewielkimi otworami wentylacyjnymi. Dzięki temu przechowywana w nich odzież, obuwie, ręczniki czy inne akcesoria mają dostęp do świeżego powietrza. Typowa szafa ubraniowa BHP standardowo wyposażona jest w drążek z haczykami, wieszak na ręcznik, półkę na drobne przedmioty osobiste, takie jak klucze, dokumenty czy jedzenie. W standardzie zwykle znajduje się również lusterko oraz wizytownik na drzwi.

Opcjonalne elementy wyposażenia

W zależności od potrzeb zamawiającego szafki ubraniowe oprócz standardowych elementów wyposażenia mogą być uzupełnione także o dodatkowe akcesoria lub pożądane w danym miejscu – zakładzie pracy czy obiekcie użyteczności publicznej – elementy konstrukcyjne. Dobrym przykładem takich modyfikacji są nóżki z regulacją, które w podstawowym wariancie tego typu mebli praktycznie nigdy nie występują. Szafka ubraniowa BHP z regulowanymi nóżkami może być łatwiejsza do wypoziomowania, co okazuje się niezwykle przydatną właściwością, gdy posadzki w szatni są nierówne, mocno zużyte lub poważnie uszkodzone. Innym przykładem opcjonalnego wyposażenia tego typu mebli są dedykowane im podstawy z ławką. Dzięki zastosowaniu tego typu rozwiązania, korzystająca z szafki osoba, zyskuje wygodne miejsce, w którym może usiąść, gdy się przebiera lub chce odpocząć na przerwie.  

Szukając nowych mebli do szatni lub pokoju socjalnego w firmie, warto rozważyć zakup metalowej szafy na ubrania wyposażonej nie tylko w podstawowe, ale i dodatkowe elementy konstrukcyjne. Dzięki nim komfort codziennego użytkowania tego typu mebla może znacząco wzrosnąć, tym samym zapewniając większą satysfakcję korzystającym z niego osobom.

Witaj na naszym blogu! Znajdziesz tutaj artykuły w dziedzinie projektowania wnętrz i ogrodów. Jesteśmy pasjonatami akcesoriów i łączenia niezwykłych kolorów w przestrzeni domowej, a także interesują nas ciekawe rośliny, które nie tylko pięknie wyglądają, ale także mają niesamowite zastosowania. Zapraszamy do lektury naszych artykułów.