a-ronet.pl

portal architektoniczny o budownictwie i wnętrzach

ogródek ziołowy w kuchni
Ogród

Jak stworzyć ogródek ziołowy w kuchni?

W obecnych czasach coraz więcej osób decyduje się na hodowlę roślin w sposób samodzielny. Idealnie w tym przypadku sprawdzi się zarówno ogródek, jak i parapet. Kluczowe pytanie w tej sytuacji brzmi: jak stworzyć ogródek ziołowy w kuchni? Warto się tego dowiedzieć oraz poznać najbardziej popularne zioła.

Mięta

Wśród najbardziej popularnych rodzajów ziół, które z powodzeniem można umieścić na parapecie kuchni jest mięta. Mięta jest jednym z najbardziej aromatycznych ziół i można je wykorzystywać w kuchni na bardzo wiele zróżnicowanych sposobów. Z mięty można zaparzać napary, ale także dodawać ją do zimnych napojów. Oprócz tego mięta sprawdzi się również jako składnik wielu potraw. Mięta posiada dość korzystne właściwości prozdrowotne, dlatego warto ją włączyć do swojej codziennej diety i mieć zawsze w świeżej postaci na parapecie.

Bazylia

Kolejną rośliną, którą warto mieć w swoim ogrodzie z całą pewnością jest bazylia. Bazylia jest bardzo popularnym składnikiem dań w różnych kuchniach, dlatego na pewno będzie dość przydatna podczas przygotowywania posiłków o różnym charakterze. Bazylia posiada długie podłużne liście w kolorze zielonym. Jest stosunkowo prosta w uprawie, dlatego z całą pewnością każdy sobie z nią poradzi bez większych problemów. Bazylię można hodować zarówno w pojedynczych doniczkach, jak i w większych donicach. Oba rozwiązania będą niezwykle korzystne.

Koper ogrodowy

Wśród różnych roślin, które z powodzeniem można uprawiać na kuchennym parapecie jest również koper ogrodowy. Popularny koperek to składnik bardzo wielu dań w kuchni polskiej i nie tylko. Dodaje się go do zup, ziemniaków, a także mięs. Oprócz tego warto również pamiętać, że koperek ma bardzo korzystne właściwości prozdrowotne, dlatego z powodzeniem mogą go stosować osoby zmagające się z różnego rodzaju problemami zdrowotnymi. Wśród nich można przede wszystkim wymienić schorzenia układu pokarmowego, ponieważ koperek jest bardzo lekkostrawny i idealnie sprawdzi się w takich przypadkach.

Pietruszka

Pietruszka to kolejna roślina, która z powodzeniem może być hodowana na parapecie w kuchni. Tego rodzaju roślina jest bardzo prosta w uprawie, dlatego dla nikogo nie powinna stanowić problemu. Dodatkowo efektywnie wygląda, co sprawia, że swoim wyglądem ulepszy ogólną aranżację w kuchni. Pietruszka z powodzeniem może być dodawana do wielu dań kuchni polskiej, dlatego jej posadzenie w ogródku ziołowym w kuchni będzie niezwykle korzystne dla wielu osób. Warto się nad nim zastanowić, ponieważ pietruszka ma również korzystne właściwości prozdrowotne.

Witaj na naszym blogu! Znajdziesz tutaj artykuły w dziedzinie projektowania wnętrz i ogrodów. Jesteśmy pasjonatami akcesoriów i łączenia niezwykłych kolorów w przestrzeni domowej, a także interesują nas ciekawe rośliny, które nie tylko pięknie wyglądają, ale także mają niesamowite zastosowania. Zapraszamy do lektury naszych artykułów.