a-ronet.pl

A-ronet.pl – portal architektoniczny o budownictwie i wnętrzach

dieta odchudzająca
Dom

Sprawdzone triki na odchudzanie

Bardzo możliwe, że w wyniku ciągłego powtarzania tych samych błędów twoja waga wciąż stoi w miejscu. Chciałbyś schudnąć, ale trudno zwalczyć ci złe nawyki, na które pracowałeś latami – czasem już od pierwszych lat swojego życia. Często jednak głównym problemem jest chęć szybkiego osiągnięcia założonego celu. A jeśli twoja dieta odchudzająca od lat nie wygląda dobrze, powinieneś zmieniać ją małymi kroczkami, by przyzwyczaić się do nowego jedzenia.

Zapewne wciąż zdarza ci się jeszcze kupić jakieś słodycze, chipsy czy paczkę paluszków. A nawet w takich produktach nie ma nic złego, o ile nie zaczyna się z nimi przesadzać. Zawsze, zanim sięgniesz po tego rodzaju przysmak, wyłóż go wcześniej na talerz. Przesyp paluszki do wąskiego kubka i zjedz tylko tyle, ile się w nim zmieści. Gdy już zaczniesz jeść coś takiego z pudełka bądź paczki, najprawdopodobniej będziesz to robić tak długo, aż opakowanie zostanie w pełni opróżnione. To zupełnie normalna reakcja. Aby ją zwalczyć, zawsze powinieneś przekładać przekąski do naczyń.

Zacznij też uważać na napoje. Nierzadko to właśnie przez nie dieta odchudzająca staje się wysokokaloryczna, a jednocześnie nie jest w stanie zaspokoić apetytu. Wszystkie napoje – za wyjątkiem wody, herbaty i kawy bez mleka i cukru – dostarczają jakichś kalorii. Szczególnie niekorzystne dla twojej sylwetki są kolorowe napoje gazowane, które w jednej szklance potrafią skrywać nawet dziesięć łyżeczek cukru! Unikaj też soków owocowych. Jeżeli masz ochotę na owoce, zjedz po prostu jabłko czy miskę borówek. Od czasu do czasu możesz sobie pozwolić wyłącznie na napoje bez cukru. One nie mają kalorii, dlatego nie wpływają negatywnie na masę ciała.

Przeczytaj więcej na willa-koala.pl