a-ronet.pl

portal architektoniczny o budownictwie i wnętrzach

listwy sufitowe
Dom

Gdzie i dlaczego warto instalować listwy sufitowe?

Jeszcze kilka lat temu listwy sufitowe były elementem dekoracyjnym wielu salonów w domach jednorodzinnych, a niekiedy również mieszkaniach. Aranżację wnętrz zdominowała jednak prostota i ozdobne listwy odeszły w zapomnienie. Dziś jednak zaczynają znów wracać do łask, a ich zastosowanie może odmienić oblicze Twojego pomieszczenia. W jaki sposób najlepiej stosować listwy?

Czym są listwy sufitowe? To elementy dekoracyjne, instalowane pod samym sufitem, wykonane z materiałów sztucznych lub drewna. Mają ozdobny, formowany kształt – często na wzór dekoracji dworskich.

Dlaczego to dobre rozwiązanie?

Przede wszystkim warto wykorzystywać listwy sufitowe, ponieważ to elementy nadające charakteru każdemu pomieszczeniu. Jeżeli chcesz ocieplić jego klimat, nadać mu klasy i dystyngowanej formy, to ten element sprawdzi się świetnie.

Poza tym wnęka listew sufitowych może pełnić rolę maskownicy do przewodów. W wielu salonach pod sufitem instalowane są głośniki do kina domowego. Przewody nagłaśniające możesz schować w bardzo eleganckich maskownicach, a nie np. pod gipsem czy za standardową, niezbyt urodziwą listwą.

Ciekawy efekt uzyskasz także, jeżeli podświetlisz listwy na suficie. Oświetlenie LED zainstalowane przy częściach dekoracyjnych sprawi, że każda osoba przebywająca w salonie będzie czuła się jak w pokoju z podwieszanym sufitem.

Zwróć również uwagę na to, że dzięki listwom zamaskujesz wszelkie braki i niezbyt estetyczne mazy powstałe w czasie malowania. Nie musisz się już martwić o biały pasek między ścianą, a sufitem. Wszystko zakryją listwy.

Gdzie warto zamontować listwy sufitowe?

Przede wszystkim świetnie sprawdzą się w większych salonach i pokojach gościnnych, szczególnie urządzonych w stylu glamour czy secesyjnym. Nadadzą mu blasku, elegancji i szyku. Ocieplą również wnętrze i zwrócą uwagę gości na detale. Są bardzo pożądane, jeżeli w pomieszczeniu sufit jest wysoko. Poza salonem listwy sufitowe będą gustownie wyglądać również w sypialni czy w łazience.

Pamiętaj jednak, że odpowiedni kształt listwy sufitowej sprawi, że świetnie sprawdzą się one także w nowoczesnych pomieszczeniach. Na pewno sprawią, że miejsce stanie się bardziej przyjazne i przytulne. Zwróć uwagę na to, że aktualny wybór listew jest ogromny i dzięki temu znajdziesz kształt i wielkość tego elementu idealnie pasującego do Twojego wnętrza.

Witaj na naszym blogu! Znajdziesz tutaj artykuły w dziedzinie projektowania wnętrz i ogrodów. Jesteśmy pasjonatami akcesoriów i łączenia niezwykłych kolorów w przestrzeni domowej, a także interesują nas ciekawe rośliny, które nie tylko pięknie wyglądają, ale także mają niesamowite zastosowania. Zapraszamy do lektury naszych artykułów.