a-ronet.pl

portal architektoniczny o budownictwie i wnętrzach

Dobra automatyka do bram
Dom

Dobra automatyka do bram – jak ją wybrać?

Możliwość zdalnej kontroli procesu otwierania i zamykania wjazdu na posesję to praktyczne funkcje, które zapewniają automaty bramowe. Dobra automatyka do bram gwarantuje komfort użytkowania posesji i podnosi bezpieczeństwo mienia. Jak ją wybrać? O tym w niniejszym artykule.

Co to jest i jak działa automatyka do bram?

Na wstępie odpowiemy na pytanie, co to jest i jak działa automatyka do bram. Profesjonalne automaty bramowe dostępne w polskich sklepach internetowych to urządzenia, które eliminują potrzebę ręcznego otwierania bram skrzydłowych i przesuwnych. Automaty są wyposażone w wydajne silniki oraz elektronikę sterującą, dzięki której możliwe jest zdalne otwieranie i zamykanie garażu czy wjazdu na posesję domu. Specjalnie zaprojektowane czujniki, w które wyposażone są opisywane produkty, zapobiegają zgnieceniu obiektów znajdujących się w świetle bramy.

Nowoczesne automaty do bram przesuwnych umożliwiają sterowanie przy pomocy pojedynczego przycisku, jak również zdalną kontrolę z użyciem pilota radiowego. Produkty należące do tej kategorii potrafią płynnie otwierać i zamykać konstrukcje o wadze rzędu kilkuset kilogramów. Godna uwagi jest również dobra automatyka do bram skrzydłowych. Napędy tej klasy to wysokiej jakości mechanizmy elektromechaniczne, które mogą obsłużyć konstrukcje o długości od kilku do nawet kilkunastu metrów. Jednocześnie są łatwe w montażu i niezawodne w działaniu.

Automatyka bram skrzydłowych i przesuwnych

Profesjonalna automatyka bram skrzydłowych i przesuwnych jest zaprojektowana w klasie szczelności IP44, co gwarantuje bezawaryjną pracę w trudnych warunkach atmosferycznych. Odpowiednie zaprojektowanie konstrukcji sprawia, że nowatorskie automaty do bram pozwalają na otwieranie i zamykanie wjazdu bez konieczności wychodzenia z samochodu, co jest szczególnie pożądane w okresie zimowym. Solidna budowa zapewnia doskonałą ochronę przed uszkodzeniami wskutek opadów atmosferycznych, dużych różnic temperatur czy oblodzenia.

Jak wybrać dobre automaty do bram?

Bezpieczne, a zarazem wydajne sterowanie bramami skrzydłowymi i przesuwnymi wymaga odpowiedniego doboru komponentów automatyki bramowej. Jak wybrać dobre automaty do bram? Na jakie funkcje i parametry zwrócić szczególną uwagę?

  • Maksymalną moc napędu, od której zależy szereg innych aspektów, takich jak dopuszczalne obciążenie czy prędkość cyklu otwierania-zamykania konstrukcji.
  • Graniczną wagę bramy, jaką może obsłużyć automatyka wraz z siłownikiem zainstalowanym w komponencie napędowym.
  • Klasę ochrony, która powinna być nie niższa od IP44, co gwarantuje szczelność elektroniki w sytuacji, gdy jest narażona na wilgoć, pył czy opady śniegu.
  • Możliwość integracji automatu bramy z zewnętrznymi systemami automatyki domowej czy instalacjami alarmowymi i kontroli dostępu.
  • Przeznaczenie, z jakim został zaprojektowany sprzęt. Najczęściej mamy do czynienia z urządzeniami do użytku przydomowego, przemysłowego albo półprzemysłowego.
  • Napięcie zasilania, które zwykle wynosi 230 lub 24 V, w zależności od konkretnego modelu i elementów, które są zasilane.
  • Obecność czujników, które pozwalają na automatyczną kalibrację cyklu otwierania-zamykania oraz wykrywanie przeszkód.

Wysokiej klasy automaty bram przesuwnych oraz skrzydłowych są dostępne jako pojedyncze komponenty, jak i kompletne zestawy. Te drugie są szczególnie polecane tam, gdzie istotne jest szybkie wdrożenie funkcjonalnego rozwiązania w zakresie kontroli wjazdu na posesję.

Wydajna i praktyczna automatyka do bram

Komfort i bezpieczeństwo to aspekty, które wpływają na decyzję o instalacji automatu do bramy przez właścicieli domów jednorodzinnych i obiektów użytkowych. Urządzenia zdecydowanie podnoszą wygodę użytkowania posesji każdego dnia. Jeżeli szukasz sprawdzonych rozwiązań w zakresie kontroli wjazdu na posesję, to wydajna i praktyczna automatyka do bram ze sklepu internetowego EC System spełni Twoje oczekiwania. Skontaktuj się z ich konsultantem, a uzyskasz kompleksową pomoc w doborze najlepszych komponentów.