a-ronet.pl

portal architektoniczny o budownictwie i wnętrzach

samochód na abonament
Dom

Samochód na abonament – co to takiego?

O leasingu samochodowym wszyscy już chyba słyszeli. Mówiąc w bardzo dużym uproszczeniu, jest to praktyczne i zazwyczaj opłacalne rozwiązanie polegające na wypożyczaniu samochodów na firmę, dzięki któremu nie trzeba płacić pełnej ceny nowego auta. Ta opcja nie jest jednak dostępna dla „przeciętnego Kowalskiego”. Chcąc więc wyjść na przeciw potrzebom innych potencjalnych klientów, osoby odpowiedzialne za rozwój rynku motoryzacyjnego w Polsce wprowadziły na niego samochód na abonament. To rozwiązanie wywołało prawdziwą rewolucję. Z wielu powodów i dla wielu osób może ono okazać się bardzo opłacalne.

Z „klasycznego” leasingu mogą bowiem skorzystać niemalże wyłącznie przedstawiciele różnych firm i to do tej pory była jego główna wada. Teoretycznie przy spełnieniu pewnych warunków nawet osoba fizyczna miała prawo wypożyczyć w ten sposób samochód, ale przy takich transakcjach zwykle wychodziło na to, że nie są one opłacalne dla klienta. Nowocześniejszym rozwiązaniem miały stać się właśnie samochody na abonament. Wciąż są one pewną nowością na rynku motoryzacyjnym, jednakże warto się nimi zainteresować, a warto to zrobić zwłaszcza wtedy, gdy nie ma się wystarczających środków na zakup zupełnie nowego samochodu albo po prostu nie chce się wkładać w niego tych pieniędzy. Auto na abonament to na pewno intrygująca i interesująca forma finansowania. Jest to specjalna odmiana leasingu, tyle że kierowana właśnie do osób fizycznych. Nie tylko przedsiębiorstwa mogą wypożyczać samochody. Teraz bez trudu zrobi to każdy człowiek – nawet ten, który nie prowadzi żadnej działalności gospodarczej i nie zamierza tego robić.

Na samochód na abonament będą składać się trzy podstawowe opłaty. Pierwsza z nich to wpłata własna, druga to po prostu raty, które będą naliczane każdego miesiąca, a trzecią jest już wartość końcowa. Warto tu jednak zaznaczyć, że te wartości nie muszą być wcale duże. Z uwagi na to, że jak na razie samochody na abonament nie cieszą się zbyt dużym zainteresowaniem, bo nie są jeszcze w Polsce zbyt popularne, oferujące je firmy przeważnie dają klientom możliwość skorzystania z niskich wpłat własnych, które w wielu przypadkach mogą wynieść nawet 0%! Oczywiście dużo częściej są nieco wyższe, ale i tak nie można uznać ich za szczególnie wysokie. Raty są natomiast ustalane w sposób indywidualny, czyli tak, by klient mógł bez trudu je spłacać w terminie. Umowa podpisywana jest na okres kilku lat. Śmiało można więc wypożyczyć auto na abonament chociażby na okres dwóch czy trzech lat.

podkrzaczek.pl
Witaj na naszym blogu! Znajdziesz tutaj artykuły w dziedzinie projektowania wnętrz i ogrodów. Jesteśmy pasjonatami akcesoriów i łączenia niezwykłych kolorów w przestrzeni domowej, a także interesują nas ciekawe rośliny, które nie tylko pięknie wyglądają, ale także mają niesamowite zastosowania. Zapraszamy do lektury naszych artykułów.