a-ronet.pl

portal architektoniczny o budownictwie i wnętrzach

Nowoczesne wnętrza
Dom

Nowoczesne wnętrza z użyciem płytek ceglanych – jak to zrobić?

Płytki z cegły tworzą już nie tylko unikalny klimat starej kamienicy, ale mogą sprawdzić się w wielu nowoczesnych aranżacjach i są coraz popularniejsze wśród panujących trendów wnętrzarskich. Płytki ceglane kojarzą się nam z tradycyjnym budownictwem, ale coraz częściej można zobaczyć, jak doskonale sprawdzają się pośród wnętrz nowoczesnych mieszkań. Do stworzenia wymarzonej aranżacji warto wybrać wysokiej jakości płytki z cegły rozbiórkowej. Niezwykle popularnym sklepem internetowym, w którym znajdziemy bardzo dużo atrakcyjnych płytek, pochodzących z rozbiórki jest https://e-ceglanafantazja.pl/, ceglana fantazja pokazuje, że ze starej cegły można stworzyć płytki na ściany, które mają niezwykły i niepowtarzalny charakter.

wnętrze

Płytki z cegły rozbiórkowej jak je wykorzystać w nowoczesnej aranżacji?

Płytki ceglane wykonane ze starej cegły zaskakują swoją wysoką jakością i świetnie nadają się na stworzenie wymarzonej aranżacji. Cegła sprawdzi się w każdym wnętrzu i w zależności od kolorystyki, która jest obecna na ścianie, to powinniśmy do niej dopasować kolor czy barwę, jaką ma cegła na ścianę. Olbrzymią popularnością jako element dekoracyjny cieszą się cegły z rozbiórki wyłożone na jednej ze ścian w salonie, mogą one oddzielać np. jadalnie od salonu, lub stanowić bardzo stylowe tło dla kącika z telewizorem. Płytki z cegły świetnie pasują do industrialnych wnętrz. Co więcej, bardzo popularny ostatnio jest beton architektoniczny, który wraz z płytkami z cegły tworzy zachwycające loftowe wnętrza.

aranżacja wnętzra

Płytki ceglane ze starej cegły jak w nowoczesny sposób ozdobić swój dom?

Stare cegły zachwycają swoją jakością, która często przewyższa te wykonywane współcześnie. Wykonane z historycznej cegły płytki doskonale sprawdzą się w stylu rustykalnym i w stylu retro. Warto jednak pamiętać, że cegła na ścianę, to doskonała propozycja do wnętrz bardzo nowoczesnych. Minimalistycznie użyta cegła na fragmencie jednej ze ścian w łazience stworzy w pomieszczeniu unikalny kącik np. w miejscu, w którym zamontowaliśmy baterię umywalkową i korzystamy z lustra.

ściana cegły

Użycie cegieł, to bardzo modny i nierzadko niezwykle efektowny zabieg. W łatwy sposób można odmienić każde pomieszczenie, wykładając nimi ścianę. Wyłożenie powierzchni ściany płytkami z cegieł jest również bardzo funkcjonalne. Jest to niezwykle funkcjonalny materiał, który zachwyca swoją wytrzymałością i przez długie lata pozostaje w nienagannym stanie. Wybierając płytki z cegły do zamontowania na ścianie, warto jednak pamiętać o tym, że ich powierzchnia daje złudzenie trójwymiarowości, ale jednocześnie wizualnie mogą pomniejszyć miejsce, w których ich użyjemy, dlatego w niektórych sytuacjach mogą dać niechciany efekt.

ściana z cegieł
Witaj na naszym blogu! Znajdziesz tutaj artykuły w dziedzinie projektowania wnętrz i ogrodów. Jesteśmy pasjonatami akcesoriów i łączenia niezwykłych kolorów w przestrzeni domowej, a także interesują nas ciekawe rośliny, które nie tylko pięknie wyglądają, ale także mają niesamowite zastosowania. Zapraszamy do lektury naszych artykułów.