a-ronet.pl

portal architektoniczny o budownictwie i wnętrzach

beton architektoniczny w salonie
Wnętrza

Najlepsze pomysły na beton architektoniczny w salonie

Beton architektoniczny stanowi doskonały element dekoracyjny w wielu wnętrzach. Warto dowiedzieć się na ten temat nieco więcej, a także poznać najlepsze inspiracje związane z aranżowaniem wnętrz. Szczególnie, jeśli chcesz zastosować beton architektoniczny w salonie!

Surowy beton architektoniczny

Bardzo dobrym pomysłem w wielu salonach będzie zastosowanie surowego betonu na ścianie. Takie rozwiązanie sprawdzi się przede wszystkim we wnętrzach o charakterze minimalistycznym, ale także nowoczesnym. Surowy beton nadaje ścianom oryginalnego charakteru. Dodatkowo zastosowanie tego rodzaju materiału sprawia, że wnętrza nabierają loftowego charakteru. Surowy beton architektoniczny w salonie na pewno będzie doskonałym pomysłem w wielu przypadkach.

beton architektoniczny

Strefa wypoczynkowa

Dzięki wykorzystaniu betonu architektonicznego możliwe jest wydzielenie poszczególnych stref w salonie. Wśród nich można wyróżnić właśnie strefę wypoczynkową. Dlatego bardzo dobrym pomysłem będzie zastosowanie betonu architektonicznego za kanapą lub sofą w salonie, co będzie stanowiło fantastyczne oddzielenie od pozostałych elementów danej przestrzeni. Warto postawić na tak niezwykle oryginalny akcent, który nada wnętrzu niepowtarzalnego charakteru.

Detal z betonem architektoniczny

Beton architektoniczny może stanowić również fantastyczny detal we wnętrzach, dlatego warto zastanowić się nad zastosowaniem go w tej formie. Detal tego rodzaju nadaje niepowtarzalnego charakteru każdemu salonowi i przełamuje jego jednolitą aranżację. Beton architektoniczny z powodzeniem można zastosować jedynie na jednej ścianie w salonie i będzie to doskonały wybór. Można go łączyć z różnymi barwami i stylami we wnętrzach, ponieważ ma dość uniwersalny charakter.

Klasyka

Beton architektoniczny bardzo dobrze sprawdzi się również w salonie zaaranżowanym w sposób klasyczny, ponieważ charakteryzuje się niezwykle wysokim poziomem elegancji. Z powodzeniem można go łączyć z wszelkiego rodzaju klasycznymi wzorami i będzie to doskonały wybór. Wśród nich można na przykład wymienić motywy kwiatowe lub wzory zwierzęce. Dodatkowo beton architektoniczny można znaleźć w sprzedaży w dość zróżnicowanych wariantach kolorystycznych, dlatego można go bez przeszkód dopasować do stylistyki danego wnętrza.

Dowiedz się: ILE ZARABIA ARCHITEKT W KRAJU I ZA GRANICĄ?

Styl industrialny i beton architektoniczny

Styl industrialny to kolejny styl we wnętrzach, w którym z powodzeniem stosuje się beton architektoniczny. Beton tego rodzaju może być stosowany zarówno na ścianach, jak i na podłogach. Dzięki temu możliwe będzie uzyskanie nowoczesnego stylu. Beton sprawdzi się również doskonale we wszystkich wnętrzach, które zostały urządzone w stylu industrialnym i mają loftowy charakter. Warto na ten aspekt zwrócić szczególną uwagę podczas aranżowania swojego salonu.

Faktury betonu

Beton architektoniczny można znaleźć w sprzedaży w dość zróżnicowanych wariantach, które między sobą różnią się na przykład fakturą. Beton sprzedawany jest najczęściej w formie płyt, jednak można go również zakupić w formie gotowej masy do wyłożenia. Płyty betonowe mogą mieć prostą fakturę, a także mieć wżery lub być imitacją marmuru. Wygląd płyt betonowych powinien być w odpowiedni sposób dostosowany do stylistyki, w jakiej zostało urządzone dane wnętrze. Dzięki temu na pewno uda się uzyskać pożądane efekty.

beton architektoniczny w salonie

Oświetlenie a beton architektoniczny w salonie

Planując aranżację z betonu architektonicznego w salonie warto wziąć pod uwagę konieczność odpowiedniego oświetlenia tego rodzaju materiału. Dobrze dobrane światło umożliwi wydobycie niepowtarzalnego potencjału z tego pięknego materiału, dlatego idealnym pomysłem będzie zastosowanie oświetlenia punktowego, które będzie skierowane na dany obszar. W sprzedaży na pewno uda się znaleźć lampy, które swoim stylem będą idealnie dopasowane do takiego materiału jak beton architektoniczny.

Kolorystyka

Beton architektoniczny w salonie powinno się również dostosować w odpowiedni sposób do kolorystyki danego wnętrza. Beton zazwyczaj można znaleźć w sprzedaży w różnych wariantach koloru szarego, który charakteryzuje się niezwykle wysokim poziomem uniwersalności. Z powodzeniem można go dostosować do innych kolorów, a całość będzie się niezwykle korzystnie prezentować.

Witaj na naszym blogu! Znajdziesz tutaj artykuły w dziedzinie projektowania wnętrz i ogrodów. Jesteśmy pasjonatami akcesoriów i łączenia niezwykłych kolorów w przestrzeni domowej, a także interesują nas ciekawe rośliny, które nie tylko pięknie wyglądają, ale także mają niesamowite zastosowania. Zapraszamy do lektury naszych artykułów.