a-ronet.pl

portal architektoniczny o budownictwie i wnętrzach

Kto może prowadzić firmę budowlaną?
Budownictwo

Kto może prowadzić firmę budowlaną?

Popyt na usługi budowlane zgłaszają zarówno osoby fizyczne, jak i przedsiębiorcy. W niektórych okresach jest on tak duży, że firmy nie nadążają z realizacją zleceń. Nic więc dziwnego, że wiele osób myśli o założeniu własnej firmy budowlanej. Pozostaje pytanie, kto właściwie może ją prowadzić?

Magister budownictwa – właściciel czy pracownik?

Absolwenci szkół średnich mogą zdecydować się podjąć studia na kierunku budownictwo. Po zakończeniu cyklu kształcenia otrzymują oni tytuł magistra inżyniera budownictwa i mogą podjąć zatrudnienie w firmie budowlanej bądź też założyć własne przedsiębiorstwo. Należy jednak pamiętać, że budownictwo to nie tylko wiedza, ale i doświadczenie i pasja. Firmy budowlane z województwa mazowieckiego często prowadzone są przez osoby, które posiadają odpowiednie przygotowanie merytoryczne, ale także dodatkowe uprawnienia, na przykład kierownika budowy. Faktem jest, iż absolwentom budownictwa o wiele łatwiej prowadzi się firmę, niż osobom, które nie posiadają wykształcenia kierunkowego. Z drugiej jednak strony prawo nie wymaga, aby właściciel firmy był budowlańcem z wykształcenia. Z powodzeniem może nim zostać osoba bez żadnego przygotowania merytorycznego, jednak z dużym doświadczeniem w branży. Na tej zasadzie wiele osób zdecydowało się założyć firmę budowlaną w województwie opolskim i do dzisiaj przedsiębiorstwa te mogą poszczycić się gronem zadowolonych klientów.

Właściciel – manager

Z praktycznego punktu widzenia, właściciel firmy budowlanej może być osobą, która zarządza projektami, lecz z drugiej strony może być jedynie managerem, który skupia się na pozyskiwaniu klienta. Na takiej zasadzie działa niejedna firma ze świętokrzyskiego, w których właściciele są jedynie osobami zarządzającymi i przedstawicielami. Oczywiście, należy wtedy zatrudnić specjalistów, którzy przejmą opiekę nad kwestiami merytorycznymi i będą ustalać z klientami wszelkie szczegóły współpracy. Jest to bardzo istotne, ponieważ o ile osoba bez przygotowania może prowadzić firmę budowlaną, o tyle nie może zostać na przykład kierownikiem budowy. Założenie firmy budowlanej, ze względu na duży popyt na usługi remontowo-budowlane, wydaje się być być dobrym pomysłem na biznes. Często więc na taki krok decydują się osoby, które posiadają niezbędny kapitał, a jednocześnie są doskonałymi rozmówcami i przedstawicielami handlowymi – potrafią zrozumieć potrzeby klienta i trafnie na nie odpowiedzieć. Z pomocą doświadczonych w branży pracowników mają oni ogromne szanse na odniesienie sukcesu. 

Witaj na naszym blogu! Znajdziesz tutaj artykuły w dziedzinie projektowania wnętrz i ogrodów. Jesteśmy pasjonatami akcesoriów i łączenia niezwykłych kolorów w przestrzeni domowej, a także interesują nas ciekawe rośliny, które nie tylko pięknie wyglądają, ale także mają niesamowite zastosowania. Zapraszamy do lektury naszych artykułów.