a-ronet.pl

portal architektoniczny o budownictwie i wnętrzach

budowa
Budownictwo

Jakie kątowniki stalowe do zastosowania na zewnątrz?

Przeznaczenie kątowników bywa skrajnie różne i spotkać można je nie tylko na placu budowy, ale również w przeciętnym jednorodzinnym domu lub mieszkaniu, gdzie z powodzeniem tworzą chociażby meble. Trudno wyobrazić sobie konstrukcję szafy, biurka czy łóżka bez zastosowania kątowników stalowych – chociaż większość z nich pozostaje ukryta przed wzrokiem obserwatora. Bardzo często kątownik stalowy jest bowiem zasłonięty lub stanowi element konstrukcji szkieletu danego mebla lub urządzenia. Kątowniki stalowe zamocowane wewnątrz skrzyni łóżka lub kanapy dodatkowo ją wzmacniają i pozwalają jej zachować swój kształt oraz wygląd przez lata intensywnego użytkowania. Użycie kątowników zbyt słabych lub zbyt małych gabarytowo do konstrukcji, którą mają wzmacniać może natomiast skutkować szybszym zużywaniem się części wyposażenia lub większym ryzykiem przedwczesnego uszkodzenia czy zniszczenia konstrukcji.

Uniwersalne zastosowanie kątowników stalowych

Kątowniki stalowe wykonane są z bardzo rozmaitych materiałów, charakteryzujących się – jak np. aluminium, szczególnymi właściwościami przewodnictwa, ale jednocześnie są one miękkie i elastyczne w porównaniu do innych stopów metali, z jakich zwyczajowo wykonuje się kątownik stalowy. Bardzo popularnym rozwiązaniem na rynku są również kątowniki pokryte specjalną powłoką, np. antykorozyjną, dzięki której dłużej stawiają opór procesom utleniania się metalu. To bardzo istotne zwłaszcza dla tych projektantów i wykonawców, którzy konstruują i dostarczają rozwiązania do zastosowania na zewnątrz. Wszędzie tam, gdzie dana konstrukcja np. zadaszenia czy altany ogrodowej, wystawiana jest na działanie czynników zewnętrznych i niekorzystne np. zawilgotnienie – dobrze dopasowane kątowniki stalowe są w stanie znacząco wydłużyć użyteczność danego rozwiązania i podnieść jego funkcjonalność.

Szeroki wachlarz produktów z gamy kątowników

W zasadzie każdy skład budowlany, hurtownia materiałów remontowych czy sklep metalowy, posiada w swojej ofercie bardzo szeroki asortyment kątowników stalowych do zastosowania zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz. Jeśli na półkach danego sklepu brakuje takiego kątownika stalowego, jakiego poszukujemy – zawsze warto spytać obsługę sklepu, która ma możliwość zamówienia takiego towaru indywidualnie. Oczywiście rozwiązaniem jest również wyszukanie w swojej bliskiej okolicy lokalnego producenta, który wykonuje we własnym zakresie takie kątowniki stalowe. Zamówienie u niego nawet niedużej, detalicznej ilości materiału, powinno być względnie opłacalne i konkurencyjne cenowo w stosunku do zakupów u dystrybutora. Taki indywidualny kontakt z zakładem produkującym kątowniki pozwoli także na precyzyjnie spersonalizowanie zamówienia i przygotowanie nietypowych kątowników o zmienionych wymiarach, rozwiązaniach materiałowych czy kształcie.

Witaj na naszym blogu! Znajdziesz tutaj artykuły w dziedzinie projektowania wnętrz i ogrodów. Jesteśmy pasjonatami akcesoriów i łączenia niezwykłych kolorów w przestrzeni domowej, a także interesują nas ciekawe rośliny, które nie tylko pięknie wyglądają, ale także mają niesamowite zastosowania. Zapraszamy do lektury naszych artykułów.