a-ronet.pl

portal architektoniczny o budownictwie i wnętrzach

Dom

Gdzie kupować filtry do odkurzacza?

Filtry do odkurzacza są niezbędną częścią tego urządzenia, która pozwala mu na prawidłowe wykonywanie swojej funkcji. Należy je regularnie wymieniać, by odkurzacz nie stracił swojej mocy. Warto również poważnie rozważyć miejsce ich zakupu. Nie w każdym sklepie znajdziemy filtr, który został odpowiednio sprawdzony przed produkcją. 

Dlaczego warto kupować filtry w sprawdzonych miejscach?

Prawidłowy filtr do odkurzacza powinien być przetestowany, aby spełniał swoje funkcje przez cały okres stosowania. Konsument często nie wie dokładnie, jakiego filtra potrzebuje. Warto, by sięgnął po poradę eksperta lub zapoznał się z informacjami na temat produktu. Informacje takie możemy znaleźć na stronie. Dowiemy się tutaj dokładnie, jaki rodzaj i typ filtra potrzebujemy do naszego odkurzacza. Poznamy tam również skuteczność filtracji danego produktu.

Rodzaje filtrów do odkurzacza

Na rynku możemy znaleźć kilka rodzajów filtrów. Dzielimy je na podstawie różnych kryteriów. Pierwszy z nich dotyczy lokalizacji w urządzeniu – filtry wlotowe i wylotowe.  Filtr wlotowy chroni silnik przed pyłem i kurzem, które zasysa z powietrza. Wylotowy z kolei zapobiega wydostawaniu się zanieczyszczeń na zewnątrz odkurzacza, co ma bardzo duże znaczenie u alergików.

Do najpopularniejszych rodzajów odkurzaczy należą modele workowe oraz bezworkowe. Stosuje się do nich filtry tekstylne oraz papierowe. Podczas wyboru, należy zwrócić uwagę z czego dokładniej zostały wyprodukowane. Należy je dopasować do odpowiedniego modelu odkurzacza, by prawidłowo pełnił swoją rolę. Warto też upewnić się, jaki jest jego okres przydatności, zazwyczaj zależy on od wielu czynników, m.in. takich jak częstotliwość odkurzania, marka, konkretny model.

Na rynku znajdziemy również filtry HEPA, czyli High Efficiency Particulate Air Filter. Są to jedne z najskuteczniejszych filtrów, wyłapują zanieczyszczenia na poziomie bliskim 100%. Wykonane są z włókna szklanego, a dodatkowo zwijane są w “harmonijkę”. Do jego odmian należą filtry EPA, również skuteczne. Do odkurzaczy wodnych stosuje się filtry piankowe i gąbkowe. Ich główną zaletą jest to, że są one zmywalne, więc można ich wielokrotnie używać. 

Zakup filtra przez internet czy w sklepie stacjonarnym?

Dla wielu korzystniejszą opcją będzie zakup w sklepie stacjonarnym. Można wówczas dopytać pracownika o produkt, dopasować go do swoich oczekiwań. Dodatkowym plusem jest to, że zobaczymy nasz produkt na żywo i będziemy pewniejsi swojego wyboru. 

Z kolei zakupy w sklepie internetowym są o wiele szybszą i bezpieczniejszą opcją. Można tam przeanalizować większą liczbę produktów, porównać je ze sobą. Ceny również będą korzystniejsze. Nie wymaga to też poświęcania czasu na dojazd na miejsce. Wszystko możemy zrobić z jednego miejsca, a zamówienie otrzymać już nawet kolejnego dnia roboczego. Wybór więc zależy od możliwości i oczekiwań konsumenta. 

Czasy pandemii koronawirusa dobitnie pokazały, że e-zakupy to dogodniejsza i przede wszystkim bezpieczniejsza opcja. Jednym z miejsc w przestrzeni internetowej, gdzie można znaleźć filtry do odkurzaczy, ale także innych urządzeń (oczyszczaczy i nawilżaczy powietrza), jest https://filterbank.pl/. W asortymencie tego e-sklepu znajduje się wiele ciekawych produktów z opisem, co ułatwia znalezienie dokładnie tego, który jest nam potrzebny.

Witaj na naszym blogu! Znajdziesz tutaj artykuły w dziedzinie projektowania wnętrz i ogrodów. Jesteśmy pasjonatami akcesoriów i łączenia niezwykłych kolorów w przestrzeni domowej, a także interesują nas ciekawe rośliny, które nie tylko pięknie wyglądają, ale także mają niesamowite zastosowania. Zapraszamy do lektury naszych artykułów.