a-ronet.pl

A-ronet.pl – dom, budownictwo, wnętrza

systemy odwadniania igłofiltrów
Budownictwo

Czym są i jak działają systemy odwadniania igłofiltrów?

System odwadniania igłofiltrów pozwala na obniżenie poziomu wód gruntowych, aby zapewnić suche środowisko prac, związanych z wykopami poniżej zwierciadła wody. To nie tylko popularna, ale również skuteczna metoda przeznaczona do małych wykopów oraz dużych projektów. W naszym poradniku poznasz najważniejsze szczegóły i przekonasz się, dlaczego warto postawić na takie rozwiązanie.

Działanie igłofiltrów

Pojedyncze rury o średnicy 40-50 mm oraz długości 5 lub 7 metrów wprowadza się do gleby metodą wpłukiwania, wgłębienia bądź tradycyjnych technik wiertniczych. To właśnie wpłukiwanie stanowi najczęściej stosowany sposób. Wówczas pompowana jest woda pod wysokim ciśnieniem. Stalowa rura umieszczana jest w glebie i wprowadza się do niej igłofiltr.

System instaluje się wokół planowanego terenu wykopów i połączony jest z pompą podciśnieniową montowaną na powierzchni za pomocą kolektora ssącego. Dzięki temu uzyskać można wysoką wydajność, a rurociąg ssący opróżniany jest dzięki zasysaniu wody i odprowadzaniu jej w określonym miejscu. 

Nie ulega wątpliwości, że prawidłowo zainstalowane igłofiltry wstępnie osuszą i ustabilizują glebę do głębokości około 6 metrów. Natomiast przy głębszych wykopach można zastosować stopnie dodatkowe na niższym poziomie. Systemy te sprawdzają się znakomicie w glebach uwarstwionych oraz drobnoziarnistych. Jeżeli interesuje Cię wynajem igłofiltrów, wystarczy zapoznać się z ofertą firmy Hamer, stworzoną przez prawdziwych profesjonalistów. 

Jak wygląda schemat działania?

System igłofiltrów to rozmieszczone blisko siebie rury o niewielkiej średnicy. Charakteryzują się jednym lub kilkoma filtrami szczelinowymi u podstawy, które połączone są do kolektora ssącego, czyli wspólnej rury, ten z kolei połączony jest z pompą podciśnieniową. Instalacja odwadnia grunt do 4-6 metrów, natomiast przy głębszych wykopach zachodzi potrzeba dalszych stopni igłofiltrów, które instalowane są na niższych poziomach. Pompa igłofiltrowa odpowiedzialna jest za wytwarzanie częściowego podciśnienia w kolektorze, a ten zasysa wodę, aby następnie odprowadzić je w wyznaczonym miejscu albo skierować do systemu uzdatniania. 

Warto nadmienić, że igłofiltry mogą być podłączone do kolektora przy pomocy elastycznego kolanka z regulowanym zaworem. Takie rozwiązania pozwala na kontrolowanie przepływu powietrza oraz wody, która wpływa do systemu. Instalacja obejmuje także łączniki, kolanka, uszczelki, kosze ssawne, rozdzielacze, zawory, przepływomierze, węże ssawno-tłoczne, adaptery oraz przepustnice. 

Wybierz sprawdzoną ofertę

Jeżeli decydujesz się na system igłofiltrów, warto postawić na ofertę firmy Hamer, którą tworzą doświadczeni eksperci. Możesz być pewien, że usługi zostaną zrealizowane fachowo i w umówionym terminie. To doskonała propozycja dla wymagających, którzy teraz mogą z łatwością wybrać rozwiązanie idealnie dopasowane do osobistych preferencji. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami na stronie internetowej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *