a-ronet.pl

portal architektoniczny o budownictwie i wnętrzach

Charakterystyka wycieraczek systemowych
Budownictwo

Charakterystyka wycieraczek systemowych

Konstrukcja wycieraczek systemowych (obiektowych) sprawia, że bez problemu zbierają duże ilości zanieczyszczeń. Chronią podłogi przed wilgocią i zanieczyszczeniami oraz zapewniają bezpieczeństwo przechodniom, ponieważ minimalizują ryzyko upadków na śliskiej powierzchni. Wykorzystanie wycieraczek obiektowych w budynku przyczynia się do zmniejszenia nakładów finansowych, przeznaczanych na sprzątanie posadzek.

Rodzaje wycieraczek systemowych

Wycieraczki systemowe mogą być montowane zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynków. Skutecznie zatrzymują przed wejściem wszystkie zanieczyszczenia z obuwia osób, które wchodzą do obiektu oraz zapewniają czystość podłóg w środku i przedłużają ich żywotność. Wycieraczki zewnętrzne wyposażone są we wkłady czyszczące (gumowe lub szczotkowe), a wewnętrzne mają wbudowane maty osuszająco-pyłochłonne (tekstylne lub z włókna kokosowego). Takie połączenie sprawia, że ciągi czyszczące są uniwersalne i wszechstronne. Warto dodać, że ze względu na zastosowanie wycieraczki systemowe dzielą się na:

  • wycieraczki obiektowe do obuwia;
  • systemy czyszczenia przejazdowego do kół.

Producent wycieraczek obiektowych UNIMAT oferuje oba rodzaje systemów o budowie kierunkowej, w których znajduje się kilka rodzajów wkładów (tekstylne, gumowe, szczotkowe). Atutem wyrobów firmy jest także to, że mogą one zostać zaprojektowane zgodnie z wymaganiami technicznymi obiektu i wykonane na wymiar. Ponadto wycieraczki systemowe są w różnych kształtach, zatem idealnie wpasowują się do drzwi obrotowych lub innych nietypowych powierzchni. Przy składaniu zamówienia pamiętaj, że wraz ze wzrostem długości ciągu czyszczącego zwiększa się jego skuteczność.

Zastosowanie wycieraczek systemowych

Wycieraczki systemowe są wykorzystywane w obiektach handlowych i usługowych oraz w budynkach użyteczności publicznej, np. w szkołach, szpitalach czy urzędach. Pomagają utrzymać nienaganną czystość w przestrzeniach, w których panuje wzmożony ruch pieszych. Z kolei wycieraczki przemysłowe, czyli systemy czyszczenia przejazdowego, znajdują zastosowanie w halach magazynowych i produkcyjnych oraz na placach budowy. Oczyszczają koła ciężkiego sprzętu (m.in. wózków widłowych, paleciaków, samochodów osobowych i ciężarowych), dzięki czemu pył, piasek i brud nie roznosi się po całym obiekcie. Zwiększa to poziom bezpieczeństwa pracy, ponieważ pojazdy nie są narażone na wypadki, do których może dojść na brudnych i śliskich posadzkach.

Witaj na naszym blogu! Znajdziesz tutaj artykuły w dziedzinie projektowania wnętrz i ogrodów. Jesteśmy pasjonatami akcesoriów i łączenia niezwykłych kolorów w przestrzeni domowej, a także interesują nas ciekawe rośliny, które nie tylko pięknie wyglądają, ale także mają niesamowite zastosowania. Zapraszamy do lektury naszych artykułów.