a-ronet.pl

portal architektoniczny o budownictwie i wnętrzach

Pielęgnacja i konserwacja reflektorów LED
Dom

Pielęgnacja i konserwacja reflektorów LED

Reflektory LED pod wieloma względami przewyższają tradycyjne rodzaje oświetlenia, tak jak chociażby światła halogenowe. Są od nich bardziej niezawodne, ekonomiczne i generują jasne światło o odpowiedniej barwie. Nie dziwi więc fakt, że ten rodzaj oświetlenia cieszy się obecnie tak dużą popularnością. Wiele osób pyta więc, jak dbać o reflektory LED w swoich samochodach, aby mogły działać z równą skutecznością przez całe lata. Odpowiedź na to pytanie jest stosunkowo prosta, ponieważ pielęgnacja i konserwacja reflektorów LED nie różni się zbytnio od konserwacji innych typów oświetlenia. Reflektory LED w praktyce różnią się od reflektorów halogenowych czy ksenonowych tym, że źródłem światła jest w nich dioda LED, a nie bardziej tradycyjna żarówka.

 Pielęgnacja reflektorów LED

Obudowa świateł LED do jazdy dziennej z czasem się zużywa pod wpływem czynników zewnętrznych takich jak promieniowanie ultrafioletowe i fizycznych takich jak drobne kamyki znajdujące się na drodze. Z czasem więc zewnętrzna część reflektora, ta, przez którą wydostaje się światło, matowieje, przez co promień światła generowany przez reflektor jest bardziej rozmyty a sama lampa wygląda gorzej. Warto jest więc co kilka lat wyczyścić reflektor specjalną pastą polerską. Pasta taka usunie drobne zarysowania i sprawi, że reflektor będzie wyglądał niemal jak nowy.

 Dodatkowa konserwacja

Wspominaliśmy już w negatywnym wpływie światła słonecznego i innych czynników środowiskowych na reflektory samochodowe. Jeśli więc chcesz sprawić, aby twój samochód zachował nowy wygląd przez dłuższy czas, to rozważ parkowanie swojego samochodu w osłoniętym garażu.

Dobrym pomysłem jest też systematyczne czyszczenie wnętrza reflektora. Na odbijnikach i innych wewnętrznych częściach lampy może z czasem zbierać się kurz, jeśli lampa nie jest do końca szczelna. Warto jest więc sprawdzić jej szczelność i wyczyścić wnętrze, jeśli zachodzi taka potrzeba. Podczas tego zabiegu warto jest też sprawdzić inne elementy reflektora, takie jak styki elektryczne, czy nie widać gdzieś oznak przegrzewania się lub innych uszkodzeń.

Materiał zewnętrzny

Witaj na naszym blogu! Znajdziesz tutaj artykuły w dziedzinie projektowania wnętrz i ogrodów. Jesteśmy pasjonatami akcesoriów i łączenia niezwykłych kolorów w przestrzeni domowej, a także interesują nas ciekawe rośliny, które nie tylko pięknie wyglądają, ale także mają niesamowite zastosowania. Zapraszamy do lektury naszych artykułów.