a-ronet.pl

portal architektoniczny o budownictwie i wnętrzach

mop
Dom

Który rodzaj mopa do podłogi będzie dla Ciebie najbardziej praktyczny?

Podłoga w mieszkaniu wymaga bieżącego sprzątania. Wiele z nas decyduje się na automatyzację odkurzania, czyli kupuje roboty samodzielnie odkurzające. Jednak jeśli chodzi o mycie podłogi, to raczej zostajemy przy klasycznych rozwiązaniach. Nic dziwnego. Żadne urządzenie nie zrobi tego lepiej od nas. Zasadniczą kwestią jest dobór mopa do naszych potrzeb. Producenci proponują różne rodzaje takich produktów. Który z nich spełni Twoje oczekiwania?

Mop płaski

Najchętniej kupowanym rodzajem mopa jest mop płaski. Jest to mop, który składa się trzonka, do którego przypina się prostokątną nakładkę myjącą. W sprzedaży znaleźć można różne warianty mopów płaskich. Różnią się przede wszystkim przeznaczeniem. Zakupić można zatem:

  • mopy do podłóg drewnianych,
  • mopy do parkietu,
  • mopy do płytek podłogowych,
  • mopy do płytek ściennych,
  • mopy do kafelek,
  • mopy do kurzu,
  • mopy do zamiatania,
  • mopy do okien,
  • mopy do gresu.

Jeśli posiadamy mieszkanie o znacznej powierzchni, to w naszym interesie powinien być zakup mopa o jak największej myjce. Dzięki temu sprzątanie będzie efektywniejsze i szybsze. Do powierzchni nie przekraczających 50 m2, warto wybrać mop klasyczny.

Istotnym elementem zestawu do mopowania jest wiadro z wyciskarką. Co ciekawe, mopy oferowane przez Sklep York posiadają inteligentny i innowacyjny system wyciskania i płukania. Dzięki temu nasze dłonie pozostają suche. Takie rozwiązanie jest szczególnie cenne dla osób, którym doskwierają alergie skórne, wywołane środkami chemicznymi.

Mop do podłogi o wdzięcznej nazwie Handy, posiada dwa pojemniki. Jeden z nich służy do wypłukania mopa, a drugi do wyciskania brudnej wody. Co ciekawe wiadro wyposażone jest w szczotkę, która zbiera wszystkie paprochy i zabrudzenia. Zaletą tego modelu jest także jego kompaktowy rozmiar oraz łatwy sposób zakładania ściereczki z mikrofibry.    

Mop obrotowy

Z kolei właściciele mniejszych mieszkań lub pokoi z licznymi zakamarkami, uwielbiają mopy obrotowe. Taki mop posiada trzonek zakończony okrągłym elementem myjącym. Do konstrukcji myjki dopasowane jest także wiadro z wyciskarką. Godne polecenia są mopy z teleskopowym trzonkiem. Dzięki temu można je bez problemu przechowywać w szafce.

W asortymencie sklepu York, znaleźć można liczne warianty mopów obrotowych. Co istotne, materiały z których wykonuje się myjki, umożliwiają porządki także na sucho, bez użycia detergentów. Wiadra są stabilne. Możemy być pewni, że woda się z nich nie wyleje. Na uwagę zasługują najnowsze propozycje mopów obrotowych, w tym mopy o nazwach: Speed Max, Special oraz Roll&Up.

Mop ze spryskiwaczem

Na koniec warto wspomnieć o mopach ze spryskiwaczem. Przypadną one do gustu wszystkim tym osobom, które nie lubią używać wiadra do mycia podłóg. W trzonku mopa umieszczony został pojemnik z płynem do mycia podłóg oraz mechanizm spryskujący. Wystarczy zatem psiknąć płyn na określony kawałek podłogi, a następnie przemyć go nakładką myjącą.

Mop ze spryskiwaczem to sprawdzony pomocnik podczas sytuacji awaryjnych. Pozwala na szybkie zmycie podłogi, gdy się coś nam na nią wyleje. Świetnie sprawdza się także do mycia podłogi w przedpokoju w deszczowe i śnieżne dni. Zrobione przez buty mokre plamy znikają w oka mgnieniu.

Witaj na naszym blogu! Znajdziesz tutaj artykuły w dziedzinie projektowania wnętrz i ogrodów. Jesteśmy pasjonatami akcesoriów i łączenia niezwykłych kolorów w przestrzeni domowej, a także interesują nas ciekawe rośliny, które nie tylko pięknie wyglądają, ale także mają niesamowite zastosowania. Zapraszamy do lektury naszych artykułów.