a-ronet.pl

portal architektoniczny o budownictwie i wnętrzach

kolor turkusowy we wnętrzach
Remont

Kolor turkusowy we wnętrzach – z czym go łączyć?

Większość osób poważnie podchodzi do urządzania swoich wnętrz domowych. Rozważają różne style, pragnąc znaleźć rozwiązania najbardziej odpowiadające ich potrzebom. I choć wiele osób pragnie wybrać coś bezpiecznego, coraz więcej ludzi stawia na znacznie bardziej dynamiczne elementy wystroju w swoich domach i mieszkaniach.

Odważne kolory w klasycznych odsłonach

Nic tak mocno nie wpływa na cały wystrój co kolorystyka. Od koloru całego pokoju zależy to, jakie pierwsze wrażenie wywołuje. Dlatego też tak bardzo ważne jest to, aby starannie przemyśleć wybór dominujących kolorów we wszystkich pomieszczeniach domowych. To od nich bowiem zależy całokształt.
Klasyczny styl zazwyczaj opiera się na stosowaniu stonowanych barw, zwłaszcza w odcieniach brązu, bieli i szarości. Jednakże już od lat panuje moda na znacznie bardziej odważne kolory, które w wielu przypadkach świetnie łączą się nawet z meblami utrzymanymi w bardzo klasycznym stylu. Dlatego też zanim ktoś stwierdzi, że kolor turkusowy nie odnajdzie swojego miejsca w salonie, lepiej się dwukrotnie zastanowić. Kolor turkusowy we wnętrzach, podobnie jak wiele innych odważnych barw, jest coraz częściej stosowany zarówno w salonach, kuchni, jak i sypialni.

Kolor turkusowy we wnętrzach

Gdy chodzi o kolory takie jak turkus to podstawą przy jego użyciu w domu jest to, aby odpowiednio dobrać kolory towarzyszące. Kolor turkusowy we wnętrzach będzie się wspaniale prezentować w sąsiedztwie limonki, bieli, a niekiedy nawet i pewnych odcieni czerwieni. Sama barwa jest bardzo specyficzna i łączy kolor niebieski z intensywnym zielonym. Zazwyczaj turkus kojarzony jest z morzem, co może przywoływać wiele przyjemnych wspomnień.
Kolor turkusowy we wnętrzach może być bardzo trafionym pomysłem dla pomieszczeń niewielkich, które pragnie się w jakiś sposób podkreślić. Ważne jest jednak to, aby ich niepotrzebnie nie obciążyć nadmiarem kolorów, dlatego też przy niewielkim metrażu turkus powinien być jedynym mocnym kolorem wnętrza. Jednocześnie należy zwrócić uwagę na ogólne oświetlenie w danym pokoju. Kolor turkusowy najlepiej sprawdza się tam, gdzie nie brakuje słońca. Jeżeli pomieszczenie nie ma dobrego dostępu do promieni słonecznych, warto jest zainwestować w oświetlenie sztuczne, utrzymane w ciepłych tonach. Tym samym turkus staje się kolorem bardzo rześkim, ale nie jest przesadnie chłodny. Nawet w pomieszczeniach pełnych antyków, kolor ten może nadać interesującej nuty. Jest to zatem świetne rozwiązanie dla każdego, kto szuka niecodziennych inspiracji do swojego domu.

Witaj na naszym blogu! Znajdziesz tutaj artykuły w dziedzinie projektowania wnętrz i ogrodów. Jesteśmy pasjonatami akcesoriów i łączenia niezwykłych kolorów w przestrzeni domowej, a także interesują nas ciekawe rośliny, które nie tylko pięknie wyglądają, ale także mają niesamowite zastosowania. Zapraszamy do lektury naszych artykułów.