a-ronet.pl

portal architektoniczny o budownictwie i wnętrzach

Kinkiety do łazienki
Dom

Kinkiety do łazienki – czym kierować się przy ich wyborze?

Kinkiet do łazienki powinien być przede wszystkim funkcjonalny. Jego zadaniem jest ułatwienie codziennych zabiegów pielęgnacyjnych. Warto także upewnić się, że jego styl będzie wpasowywał się w wygląd pomieszczenia, a więc ścian i armatury. Czym więc konkretnie kierować się przy wyborze? Podpowiadamy.

Kinkiet łazienkowy w stylu nowoczesnym czy retro?

Generalny podział kinkietów, które można umieścić w łazience dotyczy ich stylu. Obecnie najwięcej jest modeli wykonanych w stylu nowoczesnym. Świetnie wpasowują się w łazienkę w której zastosowano współczesną, minimalistyczną armaturę. Bez trudu znajdziemy te występujące w różnych kolorach, co pozwala w łatwy sposób połączyć je nawet z bardzo nietypowym rodzajem wnętrza. Niebagatelne znaczenie ma w tym przypadku ich wygląd, który jest zredukowany do minimum. Dzięki temu w stylu nowoczesnym nie wyróżniają się w sposób szczególny swoim kształtem, ale stanowią naturalne uzupełnienie wyposażenia łazienkowego. Na szczególną uwagę zasługują zwłaszcza modele wykonane w kontrastowej czerni. Szeroki ich wybór można znaleźć między innymi na stronie https://abanet.pl/480-kinkiety-czarne.

Jeśli zależy nam na stworzeniu pomieszczenia w stylu klasycznym to powinniśmy rozejrzeć się za kinkietem w stylu retro. Modele takich lamp wyróżniają się przede wszystkim wielkością, więc w szczególny sposób zwracają na siebie uwagę. Interesującym pomysłem może być klosz w wykończeniu srebrnym lub złotym. Idealnie pasuje do łazienek urządzonych w stylu dawnych lat. Nic także nie stoi na przeszkodzie, aby umieścić kilka kinkietów w odmiennych stylach. W ten łatwy sposób uzyskamy bardzo wyrazisty efekt vintage.

Na jakie parametry kinkietu do łazienki zwrócić uwagę?

Najbardziej istotnym parametrem na który należy zwrócić uwagę przy zakupie kinkietów do użytku w wilgotnych pomieszczeniach takich jak łazienka, jest ich poziom szczelności. Opisany jest on za pomocą IP oraz dwóch cyfr. Pierwsza z nich oznacza poziom ochrony przed ciałami stałymi, natomiast druga o szczelności wodnej. Jeśli kinkiet jest umieszczony dość wysoko to ten parametr nie musi być wysoki. Natomiast w przypadku jeśli planujemy zamontować lampę bezpośrednio przy nisko zawieszonym lustrze to warto upewnić się, że jest to produkt szczelny.

Nie mniej ważną kwestią jest także barwa oraz moc światła. Jeśli w łazience często stosuje się inne, główne oświetlenie to nie trzeba przywiązywać dużej wagi do tych parametrów. Jeśli jednak kinkiet ma także służyć w zastępstwie pozostałych lamp to warto rozważyć taki o dość dużej mocy i najlepiej łagodnej, żółtej barwie światła.

Witaj na naszym blogu! Znajdziesz tutaj artykuły w dziedzinie projektowania wnętrz i ogrodów. Jesteśmy pasjonatami akcesoriów i łączenia niezwykłych kolorów w przestrzeni domowej, a także interesują nas ciekawe rośliny, które nie tylko pięknie wyglądają, ale także mają niesamowite zastosowania. Zapraszamy do lektury naszych artykułów.