a-ronet.pl

portal architektoniczny o budownictwie i wnętrzach

Dom

Jakie meble wybrać do pokoju młodzieżowego?

Wejście w okres dojrzewana wprowadza w życie rodzinne wiele zmian. Nastolatek nie chce już dłużej bawić się zabawkami, staje się za to bardziej niezależny. To moment, kiedy należy zmienić wystrój jego pokoju, stawiając na funkcjonalne, a zarazem modne meble. Na co warto zwrócić uwagę?

Czym powinny cechować się meble młodzieżowe?

Meble młodzieżowe powinny cechować się prostotą, funkcjonalnością oraz solidnością wykonania.

Prostota

Już od wielu lat głównym trendem w aranżacji wnętrz jest prostota. Sprawdzi się ona szczególnie w przypadku nastolatków. Na przestrzeni lat ich gust oraz potrzeby będą się zmieniać. Dobrze więc, aby meble cechowały się uniwersalizmem – jeśli będą zbyt ekstrawaganckie, mogą się szybko znudzić. Warto pamiętać, że o charakterze pokoju w dużej mierze świadczą dodatki, zwłaszcza jeśli jego użytkownikiem jest nastolatek. Chętnie będzie on wieszał plakaty na ścianie czy wypełniał pokój ulubionymi gadżetami. Proste w swojej formie meble dają dużo możliwości aranżacyjnych.

Funkcjonalność

Meble w pokoju młodzieżowym powinny być przede wszystkim funkcjonalne. Nastolatek będzie coraz więcej czasu spędzał przy blacie biurka, ucząc się oraz przygotowując do egzaminów, dlatego powinno zawierać ono wiele przestrzeni do zagospodarowania, w tym miejsce na laptop. Równie ważne jest wygodne krzesło, najlepiej o ergonomicznym kształcie. Należy zadbać o pojemną szafę – nastolatek z pewnością będzie przykuwał większą uwagę do swoich codziennych stylizacji.

Solidność

Meble to inwestycja na kilka następnych lat. To ważne, aby były one solidne. Oczywiście, nie każdy może sobie pozwolić na drogie meble wykonane z drewna. W takim przypadku warto zwrócić uwagę, aby były one stworzone z płyty laminowanej. Dlaczego? Ponieważ jest ona trwała, odporna na zadrapanie i ścieranie. Zarazem wygląda jakby była wykonana z prawdziwego drewna. Warto także zwrócić uwagę, czy krawędzie mebli zostały zabezpieczone.

Gdzie kupić meble młodzieżowe?

Zakup mebli młodzieżowych nie powinien stanowić problemu. Wiele sklepów oferuje proste, a zarazem funkcjonalne i estetyczne meble. Aby mieć jednak większy wybór, można zdecydować się na ich zakup drogą online. Zwłaszcza że sklepy internetowe często oferują dużo atrakcyjniejsze ceny. Przykładem na to jest Akord Meble – https://sklep.akord.net.pl.Jednocześnie meble objęte są okresem gwarancyjnym, co sprawia, że zakupu dokonać można bez żadnego ryzyka.

Meble młodzieżowe mogą nowoczesne, wygodne w użytkowaniu, a do tego niedrogie! Ważne jednak jest to, aby wybierać je wspólnie. Zdecydowanie powinny one przyjść do gustu nastolatkowi.

Witaj na naszym blogu! Znajdziesz tutaj artykuły w dziedzinie projektowania wnętrz i ogrodów. Jesteśmy pasjonatami akcesoriów i łączenia niezwykłych kolorów w przestrzeni domowej, a także interesują nas ciekawe rośliny, które nie tylko pięknie wyglądają, ale także mają niesamowite zastosowania. Zapraszamy do lektury naszych artykułów.