a-ronet.pl

portal architektoniczny o budownictwie i wnętrzach

magazyn
Nieruchomości

Jakie magazyny można wynająć w Poznaniu?

Wielkopolska słynie z gospodarności, a dzięki dobrej lokalizacji stanowi niezwykle ważny, szybko rozwijający się ośrodek gospodarczy z nowoczesną bazą magazynową dedykowaną zarówno lokalnym przedsiębiorcom, jak i podmiotom ogólnopolskim oraz międzynarodowym. Dostępne magazyny do wynajęcia w Poznaniu to przede wszystkim nowe obiekty zlokalizowane w małej odległości od granic miasta i kilka obiektów znajdujących się bliżej centrum.

Hale magazynowe pod Poznaniem

Jedną z największych zalet stolicy Wielkopolski jest jej centralne położenie, dobre skomunikowanie z pozostałymi częściami kraju, a także stosunkowo mała odległość do Niemiec. Podmioty wynajmujące magazyn pod Poznaniem mogą korzystać z autostrady A2 i niedawno wybudowanej drogi ekspresowej S5, którą w niecałe dwie godziny można dojechać do Wrocławia. Dużym ułatwieniem komunikacyjnym jest również droga ekspresowa S11, która pozwala ominąć miasto od zachodu. W przyszłości tą drogą będzie można dojechać na Pomorze. Największe magazyny do wynajęcia w Poznaniu zlokalizowane są w bliskości wymienionych dróg, co bez wątpienia przekłada się na poprawę logistyki i redukcję kosztów. Najwięcej takich obiektów znajdziemy na południu i wschodzie, a także w Tarnowie Podgórnym i Sadach.

Duże obiekty i magazyny z małymi modułami

Podstawą oferty poznańskiego rynku magazynowego są duże obiekty dedykowane wielkiemu biznesowi, przede wszystkim krajowym i międzynarodowym operatorom logistycznym, firmom handlowym i motoryzacyjnym. Magazyny do wynajęcia w Poznaniu, zlokalizowane bliżej centrum miasta, z mniejszymi modułami, to z kolei dobry wybór dla firm skupiających się na rynku lokalnym, a także dla małych i średnich firm handlowych, zwłaszcza podmiotów działających w branży e-commerce. Dzięki dużej różnorodności dostępnych do wynajęcia magazynów w Poznaniu praktycznie każde przedsiębiorstwo może znaleźć coś odpowiedniego dla siebie, dostosowanego do specyfiki prowadzonej działalności gospodarczej – odpowiedniego dla działalności logistycznej, małej produkcji czy handlu.

Największe firmy doradcze pośredniczące w oferowaniu magazynów na wynajem w Poznaniu i okolicach, w swoim portfolio mają kilkadziesiąt obiektów o zróżnicowanej specyfikacji i powierzchni. Oczywiście większość tego typu obiektów jest już częściowo wynajęta, ale ze znalezieniem miejsca dla podmiotu średniej wielkości nie powinno być najmniejszych problemów. W przypadku firm, które potrzebują dużego magazynu na wyłączność, dobrą opcją może być budowa nowego obiektu w formule BTS.

Witaj na naszym blogu! Znajdziesz tutaj artykuły w dziedzinie projektowania wnętrz i ogrodów. Jesteśmy pasjonatami akcesoriów i łączenia niezwykłych kolorów w przestrzeni domowej, a także interesują nas ciekawe rośliny, które nie tylko pięknie wyglądają, ale także mają niesamowite zastosowania. Zapraszamy do lektury naszych artykułów.