a-ronet.pl

portal architektoniczny o budownictwie i wnętrzach

Jakie korzyści wynikają z posiadania szklarni ogrodowej ze szkła hartowanego
Ogród

Jakie korzyści wynikają z posiadania szklarni ogrodowej ze szkła hartowanego?

Jeszcze kilka lat temu szklarnię ogrodową znaleźć można było tylko w gospodarstwach, w których uprawiano warzywa, owoce i zioła. Dziś trend na zdrowe odżywianie i sięganie po naturalne produkty spożywcze sprawił, że szklarnie pojawiają się nawet w małych ogródkach przy prywatnych posesjach. Jakie są zalety ich posiadania i dlaczego warto zdecydować się na model ze szkła hartowanego?

Szklarnia w ogrodzie – dlaczego warto w nią zainwestować?

Pierwszym pytaniem, jakie sobie zadajemy myśląc o szklarni w ogrodzie, jest to: czy warto? Odpowiedź może być tylko jedna – TAK. Przydomowa szklarnia to szereg zalet. Pozwala na uprawianie niemal przez cały rok egzotycznych roślin, cytrusów, kaktusów, pnączy, storczyków i wielu innych roślin. 

Szklarnia ogrodowa to jednak nie tylko uprawa pięknych i dekoracyjnych roślin. To także źródło najzdrowszych warzyw, ziół i drobnych owoców. Własne uprawy umożliwiają niestosowanie nawozów, konserwantów i innych nieobojętnych dla organizmu substancji. Warzywa z osobistej grządki smakują dużo lepiej niż te ze sklepu. Mają one też więcej witamin i wartościowych składników odżywczych. Własna uprawa to również oszczędności na zakupach spożywczych.

szklarnia z runowa

Szklarnia ogrodowa ze szkła – czy to dobry wybór?

Szklarnia ogrodowa to konstrukcja wykonywana z różnych materiałów, często z pleksi i poliwęglanu. Największym zainteresowaniem cieszą się jednak modele ze szkła hartowanego, które połączone zostało z aluminiowymi profilami. Szklarnie z Runowa oferują konstrukcje o różnych rozmiarach, kolorach, a nawet funkcjach. To, co je charakteryzuje to:

  • stabilność;
  • odporność na zarysowania, uszkodzenia mechaniczne, wahania temperatury, zmiany warunków pogodowych, uderzenia i silne podmuchy wiatru;
  • wysoka estetyka;
  • odpowiednia przepuszczalność promieni słonecznych, przez co w konstrukcjach marki Szklarnie z Runowa można uprawiać różne gatunki roślin;
  • trwałość potwierdzona 12-letnią gwarancją.

Te cechy sprawiają, że szklane szklarnie będą wyborem na lata.  Ich dużym plusem jest też uniwersalność. Można je montować nie tylko w ogrodzie. Szklane modele świetnie sprawdzą się również na tarasie, balkonie, czy płaskim dachu. W ofercie Szklarni z Runowa bez problemu odnajdziesz modele o różnych rozmiarach, a nawet kształtach.

Szklarnie ze szkła hartowanego – co w nich uprawiać?

Szklana szklarnia ogrodowa to niezwykle praktyczny wybór. Pośród innych tego typu konstrukcji wyróżnia się niezwykłą praktycznością. Bez problemu można w niej zamontować półki i półeczki, ustawić stolik na rozsady, a u sufitu zamontować elementy podwieszane. Sprawia to, że szklana szklarnia ogrodowa pozwala na łatwą uprawę i pielęgnację roślin. Jakie w niej będą najlepiej rosnąć? Tu wybór jest spory. W szklarni ze szkła hartowanego można sadzić zarówno egzotyczne kwiaty, jak i rodzime warzywa czy zioła. Stworzy ona idealne warunki do wzrostu dla większości gatunków, przez co jest dobrym wyborem do każdego ogrodu.

Sprawdź ofertę Szklarni z Runowa pod adresem: https://szklarniezrunowa.pl/

Witaj na naszym blogu! Znajdziesz tutaj artykuły w dziedzinie projektowania wnętrz i ogrodów. Jesteśmy pasjonatami akcesoriów i łączenia niezwykłych kolorów w przestrzeni domowej, a także interesują nas ciekawe rośliny, które nie tylko pięknie wyglądają, ale także mają niesamowite zastosowania. Zapraszamy do lektury naszych artykułów.