a-ronet.pl

portal architektoniczny o budownictwie i wnętrzach

tapeta
Dom

Jaka tapeta do młodzieżowego pokoju?

Urządzenie młodzieżowego pokoju nie jest łatwe. Nasze pociechy co pięć minut zmieniają zdanie, zainteresowania i styl życia. Jednego dnia ubierają się na czarno i słuchają metalu, drugiego natomiast stawiają na kolorowe stroje i wolą reggae. Jak zatem wybrać uniwersalną tapetę? Dobrym pomysłem mogą okazać się tapety graffiti.

Czym jest graffiti?

Graffiti kojarzy się przede wszystkim z burzliwymi latami 80 i 90, kiedy różnorodne, kolorowe grafiki zalewały polskie miasta. Jedne były całkiem ładne, inne raczej szpeciły tak „przyozdobione” budynki. Dzisiaj farba w sprayu teoretycznie nie jest związana z żadną subkulturą, ale częściej sięgają po nie fani hip-hopu oraz miłośnicy jazdy na deskorolce. Oni z pewnością docenią tapety graffiti w swoim pokoju. Co jednak istotne graffiti pojawiło się na świecie znacznie wcześniej, niż druga połowa XX wieku. Już w czasach starożytnych pisano na murach. W ten sposób swoje niezadowolenie wyrażali chociażby poddani Filipa II – ojca Aleksandra Macedońskiego. Oczywiście graffiti nie musi mieć przy tym wyrazu politycznego. Czasem jest to po prostu forma graficznego żartu albo wizytówka twórcy.

Uniwersalne graffiti do pokoju

Tapety graffiti mogą przybierać różnorodne formy. Najczęściej kojarzymy je z barwnymi i rzucającymi się w oczy wzorami, ale dostępne są też bardzo neutralne wersje. Graffiti to bowiem element sztuki nowoczesnej. Tapety graffiti mogą więc przypominać abstrakcyjne maźnięcia farbą po ścianie, a niekoniecznie wyraźne wzory. Takie nowoczesne „maziaje” sprawdzą się nie tylko w młodzieżowym pokoju, ale również w innych domowych przestrzeniach, w tym chociażby w sypialni, gabinecie, a nawet w salonie. Stawiając na monochromatyczne wersje tapet można przy tym dobrać do nich dowolne meble oraz kolorystykę dodatków. Rzecz jasna lepiej sprawdzają się w nowoczesnych wnętrzach, ale można zestawiać je również z tymi nieco bardziej klasycznymi.

Modne tapety graffiti do młodzieżowego „królestwa”

Do pokoju nastolatka o nieco bardziej sprecyzowanych preferencjach można natomiast zastosować nieco mocniejsze wzory i kolory. Ostra tapeta graffiti z różowymi dolarami i diamentami? Chaos graffiti w złoto-czarnym odcieniu? A może zabawna wersja czarno-białej gry kółko i krzyżyk? Wszystkie te tapety graffiti dostępne są w zaufanych sklepach z akcesoriami do aranżacji wnętrz. Można z nimi stworzyć oryginalny oraz odważny wystrój młodzieżowego pokoju. Z pewnością każdy nastolatek poczuje się w nim swobodnie i chętnie zaprosi kolegów i koleżanki.

Witaj na naszym blogu! Znajdziesz tutaj artykuły w dziedzinie projektowania wnętrz i ogrodów. Jesteśmy pasjonatami akcesoriów i łączenia niezwykłych kolorów w przestrzeni domowej, a także interesują nas ciekawe rośliny, które nie tylko pięknie wyglądają, ale także mają niesamowite zastosowania. Zapraszamy do lektury naszych artykułów.