a-ronet.pl

portal architektoniczny o budownictwie i wnętrzach

wakacje za granicą
Dom

Jak przygotować walizkę na wakacje za granicą?

Wymarzony urlop za granicą to niesamowita radość i ulga, że w końcu będzie można odpocząć od codziennych obowiązków. Wiąże się z tym jednak dość sporo przygotowań – w końcu wylot do oddalonego o kilkaset kilometrów kraju na kilka dni wymaga zabrania ze sobą najważniejszych rzeczy. Spakowanie walizki nie należy do najprostszych zadań, zwłaszcza, że trzeba pamiętać o wszystkich potrzebnych przedmiotach, a także tych, które mogą się przydać „w razie awarii”. Do tego oczywiście przyda się kłódka, która zabezpieczy walizkę przed dostępem przez niepowołane osoby.

Porządek w walizce

Pakując walizkę należy pamiętać przede wszystkim o tym, żeby układać w niej swoje rzeczy w przemyślany sposób. Dzięki temu można wyodrębnić więcej miejsca na dodatkowe ubrania czy inne przedmioty. Wrzucone luzem powodują, że w walizce znajduje się wiele wolnych przestrzeni, które zostają niewykorzystane. Poza tym trudniej będzie się odnaleźć w zawartości będąc już na wakacjach.

W następnej kolejności warto wykorzystywać różnego rodzaju triki, które sprytnie pochowają różne rzeczy. Pakując grube kurtki można skorzystać z worków próżniowych. W ten sposób skompresuje się odzież do małych rozmiarów i walizka pomieści więcej. Puste pudełka lub kosmetyczki zajmują dużo miejsca – można wrzucić do nich drobne przedmioty, takie jak biżuterię, kosmetyki czy lekarstwa. Warto pomyśleć o tym, że cenne rzeczy może dodatkowo zabezpieczyć kłódka.

Należy uważać, aby chowanie jednej rzeczy w drugą i dodatkowo upchnięte przedmioty nie spowodowały, że walizka zostanie przeładowana. Nie wolno bowiem zapominać o maksymalnym obciążeniu i wymiarach walizek, które lądują do luku bagażowego lub są zabierane na pokład. Warto o tym pamiętać, aby uniknąć przykrych niespodzianek na lotnisku.

Zabezpieczenie swojego mienia

Lotnisko to miejsce, w którym znajduje się bardzo dużo ludzi, dlatego warto chronić swoje prywatne rzeczy. Walizka lądująca pod podkładem znika z oczu właściciela na długi czas, dlatego nie powinno być możliwości jej otwarcia przez obce osoby, zwłaszcza, jeśli przewozi się coś cennego. Kłódka to obligatoryjny w tym przypadku przedmiot, który uniemożliwi otwarcie walizki. Wystarczy dwa zamki złączyć ze sobą i zamknąć. Do wyboru jest tradycyjna kłódka zatrzaskowa na kluczyk lub szyfrowana kodem. Ta pierwsza jest najbardziej popularna, należy jednak pamiętać, aby zabrać ze sobą klucz i go nie zgubić, ponieważ utrata kluczyka uniemożliwi otwarcie walizki. Z kolei ta druga nie wymaga dodatkowych akcesoriów, natomiast należy liczyć się z tym, że trzeba zapamiętać nadany kod.

Witaj na naszym blogu! Znajdziesz tutaj artykuły w dziedzinie projektowania wnętrz i ogrodów. Jesteśmy pasjonatami akcesoriów i łączenia niezwykłych kolorów w przestrzeni domowej, a także interesują nas ciekawe rośliny, które nie tylko pięknie wyglądają, ale także mają niesamowite zastosowania. Zapraszamy do lektury naszych artykułów.