a-ronet.pl

portal architektoniczny o budownictwie i wnętrzach

dywany dziecięce
Wnętrza

Dywany dziecięce – dlaczego są ważnym elementem pokoju? Jak wybrać idealny dywan dla dziecka?

Dywany w pokoju dzieci są ważne z kilku powodów. Po pierwsze zapewniają dzieciom ciepłe i miękkie miejsce do siedzenia – podłoga to dla maluchów ulubiona przestrzeń do zabawy. Po drugie wyciszają odgłos kroków (każdy kto ma dzieci, wie, jak głośno potrafią się bawić).Po trzecie dywany dziecięce pełnią rolę dekoracyjną – zajmują sporo powierzchni, więc powinny być stylowym uzupełnieniem pokoju. Na jakie wzory i materiały zwrócić uwagę? Jak wybrać dywan dziecięcy?

Dlaczego warto wybrać dywaniki do pokoju dziecięcego? Praktyczne i stylowe rozwiązanie dla maluchów

  • Podłoga – nawet ta wyłożona panelami – bywa zimą chłodna i nieprzyjemna. Wyłożona uroczym dywanem do pokoju dziecięcego zaprasza dzieciaki w każdym wieku do zabawy. Dywan ociepla wnętrze – dosłownie i w przenośni.
  • Dywaniki dziecięce mogą być inspiracją do zabawy. Zwłaszcza te zadrukowane w uliczki, tory, parkingi stanowią doskonałe pole do jazdy samochodzikami i pociągami. Dostępne są również dywany dziecięce z grą w klasy – idealne dla dzieci wypełnionych mnóstwem energii.
  • Dywan jest też ważnym elementem dekoracyjnym. Jeśli reszta pokoju jest wielobarwna, wybierz dywan dziecięcy szary albo w równie stonowanych kolorach. Jeśli pokój dziecka potrzebuje ożywienia barwnego, dywan w jednorożce lub kolorowe zwierzątka to doskonały wybór. Warto wybrać jeden motyw przewodni dla pokoju – wtedy stylizacja nabierze wyrazu.

Dywany dla maluchów – poznaj sekrety uroczych wykładzin kontrastowych

Maluchy powinny spędzać na podłodze dużo czasu – początkowo leżeć na pleckach, potem próbować dźwigać główkę, leżąc na brzuszku. Świetnym wyborem dla najmłodszych są dywany dziecięce zadrukowane kontrastowymi wzorami, które stymulują narząd wzroku i rozwijają percepcję wzrokową. Są to wszystkie czarno-białe grafiki (ewentualnie z dodatkiem czerwieni i żółtego). Piękne wzory możesz kupić na sklepeureka.pl/dywany/dzieciece

Dywany dziecięce o bajecznej kolorystyce – jak dodają magii do przestrzeni!

Idealne dywany dziecięce mają krótkie i zbite runo, nie chłoną zabrudzeń i można je prać w pralce. Mają też piękne wzory, które maluchy uwielbiają. Mogą to być delikatne misie albo magiczne jednorożce. Chłopcy lubią dywany w samochody, kosmos i straż pożarną – podział jest jedynie orientacyjny, bo gusta dzieci są niczym nieograniczone.

Materiał zewnętrzny

Witaj na naszym blogu! Znajdziesz tutaj artykuły w dziedzinie projektowania wnętrz i ogrodów. Jesteśmy pasjonatami akcesoriów i łączenia niezwykłych kolorów w przestrzeni domowej, a także interesują nas ciekawe rośliny, które nie tylko pięknie wyglądają, ale także mają niesamowite zastosowania. Zapraszamy do lektury naszych artykułów.