a-ronet.pl

portal architektoniczny o budownictwie i wnętrzach

magazyn
Nieruchomości

Dlaczego warto wynająć magazyn w Katowicach?

Katowice zlokalizowane są w sercu województwa śląskiego, stanowiącego źródło znacznego wzrostu PKB naszego kraju. W związku z tym coraz atrakcyjność tych terenów z roku na rok rośnie, a same Katowice stanowią doskonałe miejsce dostępne pod inwestycje.

Śląsk – bogaty region w Polsce

Województwo śląskie zajmuje drugie miejsce w Polsce pod względem wysokości regionalnego PKB, co czyni go jednym z największych ośrodków gospodarczych w Polsce. Na tym terenie zainteresowaniem cieszą się przede wszystkim uczelnie techniczne, kształcące wykwalifikowanych pracowników, a także stawiające na innowacyjne rozwiązania z obszaru technologii. Dodatkowo Katowice znajdują się w pobliżu Gliwic i Tychów, które stanowią najważniejsze obszary inwestycyjne na Górnym Śląsku. Dlatego też miasto zajmuje jedno z czołowych miejsc pod względem zapotrzebowania na powierzchnie magazynowe, dzięki czemu rok rocznie przyciąga wielu inwestorów.  Magazyn do wynajęcia w Katowicach to świetny pomysł na rozpoczęcie działalności w atrakcyjnym regionie lub rozwój obecnego biznesu.

Atrakcyjna lokalizacja pod względem transportu

Inwestycja w Katowicach jest korzystna ze względu na położenie miasta. Przez województwo śląskie przebiegają dwie główne autostrady (A1 i A4), a także trzy drogi ekspresowe i wiele dróg krajowych. Dzięki temu z Katowic można łatwo przemieścić się właściwie w dowolne miejsce w Polsce. Dodatkowo infrastruktura drogowa wciąż się rozwija, dzięki czemu istnieje szansa, że na tym terenie inwestycje będą się mnożyć. To świetne miejsce dla udanej inwestycji!

Specjalna strefa ekonomiczna

Na terenie Katowic funkcjonuje Specjalna Strefa Ekonomiczna, która obejmuje powierzchnie aż 360 000 hektarów. W 2017 została uznana za najlepszą strefę inwestycji w Europie. Ten tytuł otrzymała kilkukrotnie. Niewątpliwym atutem jest bliskość uczelni technicznych, które pozwalają na dynamiczny rozwój regionu, jak również atrakcyjne ceny wynajmu w Katowicach. Dzięki temu można już teraz znaleźć konkurencyjne oferty, a inwestując w nie, zdecydować się na zysk w najbliższej przyszłości.

Obecnie wynajem magazynu wymaga od inwestora wyboru korzystnej lokalizacji, które nie muszą wcale znajdować się w tym samym miejscu, co siedziba firmy. Ważne, aby punkty magazynowe dobierać strategicznie względem celów logistycznych i transportowych.

Witaj na naszym blogu! Znajdziesz tutaj artykuły w dziedzinie projektowania wnętrz i ogrodów. Jesteśmy pasjonatami akcesoriów i łączenia niezwykłych kolorów w przestrzeni domowej, a także interesują nas ciekawe rośliny, które nie tylko pięknie wyglądają, ale także mają niesamowite zastosowania. Zapraszamy do lektury naszych artykułów.