a-ronet.pl

portal architektoniczny o budownictwie i wnętrzach

Blaty kuchenne na wymiar z konglomeratu
Dom

Blaty kuchenne na wymiar z konglomeratu – co warto o nich wiedzieć?

Kamienne blaty kuchenne są jednym z najczęściej wybieranych rozwiązań. Wprost kojarzą się z trwałością, świetnymi walorami dekoracyjnymi oraz ponadczasową estetyką. Jednym z najpopularniejszych surowców wykorzystywanych do ich produkcji jest nowoczesny konglomerat kwarcowy. Jest to nowoczesny materiał stworzony przez człowieka, który jednak zachowuje swój naturalny charakter, gdyż składa się w 95% z naturalnego piasku kwarcowego.

Czym jest konglomerat kwarcowy? Czym wyróżnia się na tle innych surowców?

Konglomerat kwarcowy z roku na rok zyskuje na popularności. Stałe rosnące zainteresowanie tym surowcem wynika wprost z doskonałych właściwości użytkowych, jakie wykazuje. Konglomerat kwarcowy w 95% składa się z naturalnego, rozdrobnionego piasku kwarcowego, który w procesie technologicznym jest łączony z żywicami poliestrowymi, barwnikami i dodatkami dekoracyjnymi. W efekcie, możliwe jest uzyskanie kamienia o jednolitej kolorystyce, dowolnej grubości oraz posiadającego dodatkowe walory dekoracyjne wynikających np. dzięki zawartości drobinek brokatu.

Konglomerat kwarcowy jest materiałem pochodzenia naturalnego, który posiada szeroki zakres zastosowań. Na jego bazie tworzy się nie tylko piękne i trwałe blaty kuchenne na wymiar, lecz także parapety wewnętrzne, schody, posadzki, okładziny ścienne, umywalki łazienkowe oraz elementy dekoracyjne. Ze względu na zawartość żywicy, która źle znosi kontakt z promieniowaniem UV, konglomerat kwarcowy jest stosowany we wnętrzach. Jednym z najpopularniejszych jego zastosowań są blaty kuchenne na wymiar. Sprawdźmy, dlaczego cieszą się z tak dużym zainteresowaniem współczesnych użytkowników!

blat kuchenny

Blaty kuchenne na wymiar z konglomeratu kwarcowego i ich właściwości

Blaty kuchenne z konglomeratu kwarcowego to kwintesencja nowoczesności, wysokiej estetyki oraz doskonałych właściwości użytkowych. Ich ogromną zaletą jest możliwość uzyskania jednolitej, idealnie powtarzalnej kolorystyki, która nie występuje w naturze. Blaty kuchenne z konglomeratu kwarcowego są dostępne w stonowanych kolorach, które fantastycznie wpisują się w estetykę kuchni urządzonych na nowoczesną modłę. Blaty kuchenne na wymiar wykonane z tego nowoczesnego materiału prezentują się elegancko i współcześnie oraz posiadają liczne właściwości użytkowe, które pozytywnie wpływają na jakość ich użytkowania.

Konglomerat kwarcowy jest materiałem posiadającym wysoką odporność na uszkodzenia mechaniczne, są trwałe i solidne, co gwarantuje jego bezproblemowe użytkowanie przez długi czas. Zawartość jonów srebra sprawia natomiast, że są higieniczne i bezpieczne w kontakcie z żywnością. Warto także wiedzieć, że konglomerat kwarcowy jest materiałem lżejszym od kamienia – wykonane na jego bazie blaty kuchenne na wymiar mogą więc posiadać większą grubość, bez konieczności dodatkowego wzmacniania konstrukcji mebli.

Konglomerat kwarcowy jest przy tym odporny na zarysowanie, plamy oraz działanie kwasów. Pewną ostrożność należy jednak zachowywać podczas gotowania i zawsze pamiętać o korzystaniu z podkładek pod gorące naczynia, gdyż blaty kuchenne na wymiar z konglomeratu nie są całkowicie odporne na działanie wysokich temperatur.