a-ronet.pl

A-ronet.pl – portal architektoniczny o budownictwie i wnętrzach

poduszki dekoracyjne
Dom

Jak dobrać poduszki dekoracyjne do wnętrza?

Poduszki dekoracyjne można coraz częściej znaleźć na stylowych sofach, wygodnych kanapach oraz na małżeńskich łóżkach. Dekoratorzy wnętrz radzą, by klienci inwestowali w tego typu ozdoby, gdyż dzięki nim można szybko odmienić swoje wnętrze, a także zadbać o to, by relaks na kanapie czy łóżku był naprawdę przyjemny i komfortowy.

Idealna poduszka dekoracyjna do salonu

Chcąc upiększyć swoją sofę w salonie wcale nie trzeba wydawać na to sporo gotówki. Wystarczy kupić kilka modnych, stylowych poduszek, które idealnie będą pasować do ogólnej aranżacji wnętrza oraz które swoją obecnością ożywią konkretne miejsce. Nie trzeba wybierać poduszek w takim samym kolorze jak kanapa, czy narożnik. Można postawić na kilka kolorowych lub wzorzystych poduszek o różnych kształtach. Wówczas salon zyska ciekawe, przytulne miejsce, w którym na pewno dobrze będą się czuli domownicy.

 Stylowe poduszki do sypialni

Poduszki ozdobne do sypialni powinny być jednak choć trochę dopasowane do pomieszczenia, w którym domownicy regenerują się po ciężkim dniu. Ciemne kolory w tego typu pomieszczeniu zdecydowanie się nie sprawdzają. Warto do sypialni więc kupić jasne poduszki w kolorach takich jak: biel, ecrue, żółty lub różowy. Poduszki w takich kolorach są subtelne i delikatne, co jeszcze bardziej podkreśla klimat pomieszczenia.

Poduszka ozdobna – czy można na niej spać?

Poduszki dekoracyjne nie tylko upiększają pomieszczenie. Sporo producentów postarało się również o to, by użytkownicy mogli na nich naprawdę komfortowo wypoczywać. Nie trzeba więc bać się odkształceń lub uszkodzeń. Wiele bowiem poduszek jest tak dobrych jakościowo, że spokojnie można wykorzystać je do podpierania pleców podczas siedzenia oraz trzymać na nich głowę podczas spania lub czytania książek. Nawet bardzo efektowne modele są niezwykle praktyczne. Z poduszek, na których znajdują się frędzle, hafty lub błyszczące cekiny można więc śmiało korzystać na co dzień.

Wybierając poduszki do swojego mieszkania lub domu, warto trochę zaszaleć z kolorami i wzorami. Dzięki takim dodatkom można bowiem wprowadzić do pomieszczeń mocne kolory oraz modne motywy, które świetnie komponują się z wieloma aranżacjami. Doskonale prezentują się również zestawy poduszek, które są w podobnym kolorze, lecz mają zupełnie inne kształty (np. poduszki kwadratowe z poduszkami okrągłymi). Warto także eksperymentować z tkaninami. Bawełniane poduszki szybko nudzą się użytkownikom. Dobrze jest więc postawić na poduszki welurowe, satynowe lub lniane.