a-ronet.pl

portal architektoniczny o budownictwie i wnętrzach

Dywany sznurkowe czy shaggy
Dom

Dywany sznurkowe czy shaggy? Co warto wybrać?

Dywany sklep internetowy — takie właśnie zapytanie kołacze się w głowie każdej osoby, która chce sprawić sobie do domu nowy dywan. Jak się jednak okazuje, po wejściu na stronę takiego sklepu przed klientem otwiera się naprawdę ogrom możliwości. Pośród tych wielu modeli dywanów szczególnie wpadające w oczy są modele sznurkowe oraz shaggy. Czym się one charakteryzują?

Czym charakteryzują się dywany sznurkowe?

Dywany sznurkowe, to modele, które charakteryzują się brakiem runa oraz pęczków. Taka konstrukcja sprawia, że są to dywany znacznie bardziej odporne na zabrudzenia. Splot jest znacznie bardziej zwarty, a więc jest mniej podatny na przepuszczanie cząsteczek brudu. Co więcej, dzięki temu, że nie są one puchate i o grubym włosiu, o wiele łatwiej się je czyści.

Czym jeszcze pozytywnym charakteryzuje się taki dywan? Jego konstrukcja sprawia, że osadza się w nim o wiele mniej roztoczy, dzięki czemu jest on przyjazny alergikom. Co więcej, polecany jest on także osobom posiadającym zwierzęta, ponieważ na takim dywanie nie osadza się tak wiele sierści, jak na innych modelach.

Czy dywany tego rodzaju mają jakieś wady? Jak się okazuje, zdecydowanie najważniejszym minusem takiego rodzaju dywanu jest fakt, że jest on dość nieprzyjemny w dotyku. Jest dość szorstki, a także twardy, więc chodzenie po nim gołymi stopami nie bywa tak przyjemne, jak po grubym i puszystym modelu.

Czym cechują się dywany shaggy?

Jeśli kto chciałby mieć dywan przede wszystkim bardzo miły w dotyku, powinien swoją uwagę skierować na model typu shaggy. Jest to dywan cechujący się dość wysokim włosiem, które może osiągać nawet do 10 centymetrów. Poza bardzo wysoką wygodą i miłymi odczuciami takie dywany również rewelacyjnie się prezentują. Sprawia to, że najczęściej użytkowane są w salonach lub sypialniach.
Jakie są jeszcze ciekawe zalety takich modeli dywanów? Warto w tym miejscu zauważyć, że są one naprawdę świetnym elementem izolującym. Jeśli więc ma się problem z zimną podłogą, taki dywan może przyczynić się nawet do niewielkiego podniesienia temperatury w pomieszczeniu za sprawą rewelacyjnej warstwy izolacyjnej.

Jak natomiast wyglądają wady takiego modelu? Przede wszystkim wiedzieć trzeba to, że takie dywany wymagają bardzo często odkurzania i prania. W długim włosiu gromadzić się może dużo brudu, a także niebezpiecznych zanieczyszczeń, które regularnie należy usuwać. Oczywiście takie zabiegi wymagają dość sporo czasu.

Na koniec warto jeszcze zauważyć, że dywany shaggy posiadają silną tendencję do odkształcania się ich włosia. Co prawda zawsze wróci ono do swojej pierwotnej pozycji, lecz mimo wszystko taki widok nie każdemu pasuje.