Wydarzenia:

Strony:
Olsztyn  
Konferencja SZPITALE I OBIEKTY SŁUŻBY ZDROWIA


W dniu 23 stycznia 2020 w Olsztynie (Hotel Kopernik, Al. Warszawska 37), odbędzie się z bezpłatna konferencja i konsultacje z udziałem ekspertów i praktyków dla Projektantów, Wykonawców, Dyrektorów Szpitali i Placówek Medycznych SZPITALE I OBIEKTY SŁUŻBY ZDROWIA w temacie szeroko rozumianej architektury szpitalnej i roli infrastruktury technicznej, wyposażenia, bezpieczeństwa i zarządzania inwestycją w obiektach medycznych" w tym projektowania obiektów szpitalnych, oddziałów dla przewlekle chorych, ZOL, ZPO, przestrzeni publicznej uwzględniającej potrzeby osób niepełnosprawnych, domów seniora, hospicjów a także mieszkań dla seniorów.

W programie m.in.: jak wpłynąć na podniesienie bezpieczeństwa pacjentów i personelu ochrony zdrowia, dyskusja o technologii medycznej oraz zasadach prowadzenia nadzoru nad stanem technicznym urządzeń i instalacji w obiektach szpitalnych.Bezpiecznie przeprowadzenie inwestycji w placówce służby zdrowia bez korekty dofinansowania. Istota Harmonogramu Realizacji oraz Planu Organizacji Robót podczas procesu realizacyjnego. Optymalny zakres prac IZ, dostosowany indywidualnych do potrzeb Inwestora. Wykładowcy opowiedzą o doświadczeniach płynących z pracy w szpitalach, o najnowszych rozwiązaniach z zakresu architektury, infrastruktury, aparatury medycznej i informatyzacji.

PANEL 1
FINANSOWANIE INWESTYCJI INFRASTRUKTURALNYCH W SŁUŻBIE ZDROWIA
TECHNOLOGIA MEDYCZNA
OMÓWIENIE ROZWIĄZAŃ WDROŻONYCH W SZPITALU PROKOCIMIU

PANEL 2
BEZPIECZNIE PRZEPROWADZENIE INWESTYCJI W PLACÓWCE SŁUŻBY ZDROWIA

POTWIERDZENIE UDZIAŁU można dokonać pod:
nr tel. 22 678 58 25, 507 501 137 , SMS 500 66 22 37
lub adresem e-mail: rejestracja@strefauczestnika.pl

Szczegóły oraz potwierdzenie udziału on-line:
http://www.dndproject.com.pl/pl/aktualnosci/344-ogolnopolska-konferencja-szpitale-i-obiekty-sluzby-zdrowia

Wrocław  
DoFA '20 - Konkurs "Superwizja"


Organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie Architektów Polskich Oddział Wrocław, Rynek-Ratusz 25, 50-101 Wrocław, zwane dalej
Organizatorem.

CEL I ZADANIE KONKURSU
Celem konkursu jest nagradzanie i tym samym promowanie młodych zdolnych architektów z regionu Dolnego Śląska o szczególnie interesujących dokonaniach twórczych, które pozostają w sferze niezrealizowanych przemyśleń, manifestów i wizji architektonicznych. Zadaniem konkursu jest wybór najlepszego PORTFOLIO, na które składają się prace wykonane w ciągu 5 lat poprzedzających edycję konkursu, a nie nagrodzone ani wyróżnione w poprzednich edycjach.

Zgłoszenie należy składać (pocztą, kurierem lub osobiście do dnia 24 stycznia 2020

Szczegóły:
http://wroclaw.sarp.org.pl/pl/news/konkursy/dofa-20-konkurs-superwizja

Poznań  
BUDMA 2020


Targi BUDMA czyli Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury, to jedno z najważniejszych miejsc spotkań producentów i dystrybutorów nowoczesnych technologii i materiałów budowlanych z przedstawicielami handlu, architektami, wykonawcami i inwestorami w Europie.

4-7 luty 2020 r.

Targi budowlane prezentują najnowszą ofertę produktową, technologiczną i usługową blisko 1000 firm z Polski i zagranicy. 4 dni targów budowlanych w Poznaniu obfitują w rynkowe premiery, nowości produktowe i merytoryczne wydarzenia podejmujące najbardziej aktualną problematykę branży budowlanej, a także prezentacje, konkursy i mistrzostwa. Zapraszamy serdecznie do udziału w targach BUDMA!

Więcej:
https://www.budma.pl/pl/

Wrocław  
Konkurs fotograficzny "KADRY architektury"


Wrocławski Oddział Stowarzyszenia Architektów Polskich zaprasza do udziału w otwartym, ogólnopolskim konkursie fotograficznym "KADRY architektury", który będzie rozstrzygany w ramach 9. edycji Dolnośląskiego Festiwalu Architektury DoFA (maj 2020) pod hasłem "Otwarte Miasto".

Terminy:
zadawanie pytań - do 13 grudnia 2019
zgłoszenia - do 10 lutego 2020 do godz. 15.00 (liczy się data wpłynięcia)

Nagrody:
I miejsce: 1500 zł
II miejsce: 1000 zł
III miejsce: 500 zł

A także nagrody książkowe ufundowane przez SARP O/Wrocław, egzemplarze dwumiesięcznika "ARCH" oraz upominki – gadżety festiwalowa oraz katalog DoFA '20 z publikacją nagrodzonych prac.

Regulamin konkursu oraz karta zgłoszeniowa:
http://www.wroclaw.sarp.org.pl/pl/news/konkursy/konkurs-fotograficzny-kadry-architektury-w-ramach-dofa-20

Białka Tatrzańska  
XXIX Mistrzostwa Polski Architektów w Narciarstwie Alpejskim i Snowboardzie – Ski Archi Cup 2020


Na przełomie lutego i marca 2020 (28.02-01.03.2020) odbędą się XXIX Mistrzostwa Polski Architektów w Narciarstwie Alpejskim i Snowboardzie. Zawody sportowe odbędą się na stokach Kotelnicy Białczańskiej, natomiast równie atrakcyjna część towarzyska imprezy będzie miała miejsce w hotelu Grand Nosalowy Dwór w Zakopanem.

Ski Archi Cup, bo tak w skrócie nazywane są Mistrzostwa, to największe ogólnopolskie wydarzenie zimowe dla architektów, którego początki sięgają lat 80., kiedy to Klub Architektów Narciarzy i Tenisistów zebrał środowisko na pierwszą edycję tych zawodów.

Zgromadzeni architekci będą rywalizować o tytuły najlepszych narciarzy i snowboardzistów w różnych kategoriach wiekowych oraz będą korzystali z bogatego programu towarzyszącego, wypełnionego konkursami z nagrodami, ciekawymi spotkaniami oraz pełnymi atrakcji wieczorami towarzyskimi.

http://www.skiarchicup.pl

Międzynarodowy konkurs dla studentów architektury  
International VELUX Award 2020


Konkurs International VELUX Award odbywa się co dwa lata, począwszy od roku 2004 jego zadaniem jest zachęcenie studentów do zwracania szczególnej uwagi na rolę światła naturalnego w architekturze, jako istotnego źródła oświetlenia, energii, dobrego samopoczucia i komfortu. Od pierwszej edycji wzięło w nim udział około 12000 studentów z 59 krajów, którzy zgłosili ponad 5000 projektów. Konkurs urósł do rangi największego tego rodzaju wydarzenia dla studentów architektury, a polscy studenci już czterokrotnie odnosili w nim sukcesy. Byli to reprezentanci Politechniki Łódzkiej, Politechniki Krakowskiej, Politechniki Wrocławskiej i Politechniki Poznańskiej.

Laureaci otrzymują też nagrody pieniężne, które trafiają zarówno do studentów, jak i ich opiekunów naukowych. Łączna pula nagród wynosi 30 000 euro. Nagroda główna w każdej kategorii to 5 000 euro (4000 euro dla studenta i 1 000 euro dla opiekuna), natomiast nagrody za najlepsze prace w regionach w ramach każdej kategorii to 1 250 euro (1 000 euro dla studenta oraz 250 euro dla opiekuna). Jury może również nagrodzić autorów najlepszych projektów z zastosowaniem produktów VELUX, chociaż studenci nie mają obowiązku wykorzystywać ich w swoich pracach.

Jak przebiega konkurs?

Rejestracja już się rozpoczęła i potrwa do 1 kwietnia 2020 roku. Jest ona warunkiem obligatoryjnym do złożenia pracy konkursowej. Rejestracja odbywa się na stronie iva.velux.comA prace konkursowe mogą być zgłaszane w dwóch kategoriach - „Światło naturalne w budynkach" oraz „Badania nad światłem naturalnym".
W lipcu 2020 jury wybierze po dwóch zwycięzców z każdego z pięciu regionów określonych przez Międzynarodową Unię Architektów: 1) Europy Zachodniej, 2) Europy Wschodniej i Bliskiego Wschodu, 3) Ameryk, 4) Azji i Oceanii oraz 5) Afryki. Dziesięciu zwycięzców regionalnych zaprezentuje jury swoje projekty osobiście podczas Światowego Festiwalu Architektury w listopadzie 2020 roku. Wtedy jury wybierze jednego zwycięzcę globalnego w każdej z kategorii konkursowych. Do konkursu można zgłaszać się indywidualnie lub zespołowo. Każdy zgłaszający się student lub zespół powinien mieć swojego opiekuna naukowego.

Harmonogram konkursu przedstawia się następująco:
1 kwietnia 2020: zamknięcie internetowej rejestracji uczestników
15 czerwca 2020: ostateczny termin przesyłania projektów
lipiec 2020: ogłoszenie zwycięzców regionalnych
grudzień 2020: ogłoszenie zwycięzców globalnych
Więcej informacji o konkursie znajduje się na stronie: iva.velux.com

URL :
http://prasa.velux.pl/ix-edycja-najwiekszego-konkursu-architektonicznego-international-velux-award/

Rio de Janeiro, ‎Brazylia  
27. Światowy Kongres Architektów UIA 2020 RIO


Światowy Kongres odbędzie się w centrum Rio de Janeiro, historycznym miejscu miasta, które zawiera dziedzictwo architektoniczne obejmujące cztery i pół wieku. Dziedzictwo mające wspaniałe przykłady od architektury kolonialnej po architekturę współczesną, gdzie wyróżnia się jeden z najważniejszych budynków nowoczesnej architektury, dawne Ministerstwo Edukacji i Kultury, dziś Palazzo Capanema. Zaprojektowany w 1936 roku przez zespół ówczesnych młodych architektów, Lucio Costę, Oscara Niemeyera, Jorge Moreirę, Afonso Reidy'ego, Ernani Vasconcelos i Carlosa Leão.

Kongres odbędzie się w dniach 19-23 lipca 2020 r

Pałac Capanema będzie jedną z siedzib 27. Światowego Kongresu architektów.

Rejestracja i szczegóły:
https://www.uia2020rio.archi/index_en.asp

Strony:
RONET - Zbigniew Filipek Biuro: 32-020 Wieliczka, ul. Zacisze 16, NIP: 677-133-92-83,
Konto bankowe: BANK PEKAO SA 03 1240 1431 1111 0010 2980 4734, tel: 608 835 030,
e-mail: biuro.ronet@wp.pl, poczta@ronet.pl