Wydarzenia:

Strony:
Poznań  
Wystawa Polska Architektura 2016


27 kwietnia 2017 roku zapraszamy do School of Form w Poznaniu, gdzie odbędzie się finisaż wystawy najpiękniejszych realizacji architektonicznych 2016 roku wyłonionych w plebiscycie Polska Architektura XXL. Wystawie będą towarzyszyć wykłady i prezentacje najzdolniejszych, polskich architektów: Bartka Bajona oraz Katarzyny Cynki z PL. architekci, Marty Koniczuk z Pracowni Architektury Wnętrz oraz Adama Radzimskiego z biura BAAR.

Wystawa będzie prezentowana w dniach 20-27 kwietnia 2017 w School of Form ul. Głogowska 18 w Poznaniu.
Finisaż odbędzie się 27 kwietnia 2017 r. o godz. 18:00. Wstęp wolny.

Wymagana rejestracja:
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfKJwKfjA7L8ngSSX3ZdY36GyPW1lAD5mQWEMc2KwpbXDi0wA/viewform

Warszawa  
„Architektura Japońska – od tradycji do współczesności”


Oddział Warszawski SARP zaprasza na kolejny wykład prof. Tsutomu Nozakiego z Aichi Shokutoku University Nagakute w ramach cyklu wykładów „Architektura Japońska – od tradycji do współczesności”.

Wykład „Światowi architekci i ich strategie” odbędzie się w Sali lustrzanej w siedzibie OW SARP przy ul Foksal 2 w czwartek 27 kwietnia 2017 r. o godzinie 18.00.

Pozostałe spotkania odbywać się będą cyklicznie w ostatnie czwartki miesiąca.

25 maja – Postmetabolizm, nowa architektura i urbanistyka w przyszłości miast
29 czerwca – Nowe kierunki architektury, młodzi architekci

Katowice  
Wykład z cyklu: Mistrzowie Architektury | Gintautas Natkevičius z Architecutral Bureau NG.atkevičius & Partner w rozmowie z Adomas Rimšelis


27 kwietnia 2017 (czwartek), godz. 18.00
Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach, Plac Sławika i Antalla 1, 40-005 Katowice

Tytuł wykładu: Szkicując podczas rozmowy. Tym razem czeka nas dialog - o procesie twórczym, o inspiracjach, wpływach, powstawaniu idei. Dwóch prelegentów zwróci naszą uwagę na pierwsze zarysy koncepcji, kluczowe słowa i elementy projektu - ich rozwój aż po etap realizacji.

Serdecznie zapraszamy na wykład Architekta Gintautas'a Natkevičius’a, w rozmowie z Adomas'em Rimšelis’em. Pierwszy raz mamy przyjemność gościć Mistrza Architektury z Litwy. Wyjątkowy Mistrz i wyjątkowe miejsce - w tym roku SARP Katowice zaprasza na serię wykładów do Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach.

Pierwszy wykład w 2017 roku odbędzie się w Audytorium MCK, Plac Sławika i Antalla 1.

Formularz zgłoszeniowy, który umożliwi rezerwację miejsc na wykład zostanie udostępniony we wtorek, 12-ego kwietnia. Wszystkich, którzy zdecydują się przyjść na wykład "w ostatniej chwili" informujemy, że specjalnie dla Was zostawiamy pulę 100 miejsc, które nie podlegają rezerwacji.

Organizatorzy: SARP oddział Katowice
Współorganizatorzy: MCK Katowice, Archikultura 2017, Warbud

link do wydarzenia na FB:
https://www.facebook.com/events/1674712372546869/

Kraków  
Spotkanie z mistrzem - Tomasz Konior


Stowarzyszenie Architektów Polskich Oddział Kraków serdecznie zaprasza na wykład Tomasza Koniora, architekta, trzykrotnie nominowanego do nagrody Miesa van der Rohe (2007, 2009, 2015), odznaczonego Srebrnym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.

Tomasz Konior jest absolwentem Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej. Od 1995 prowadzi biuro architektoniczne Konior Studio. W latach 2012-2015 pełnił funkcję Przewodniczącego Zespołu Koordynacyjnego Sędziów Konkursowych przy Zarządzie Głównym SARP. Do jego najważniejszych projektów i realizacji można zaliczyć: Gimnazjum i Ośrodek Kultury przy ul. van Gogha w Warszawie (2005) czy zrealizowane w Katowicach Centrum Nauki i Edukacji Muzycznej „Symfonia” (2007), nową siedzibę Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia (2014) i centrum handlowo-usługowe Supersam.

Wykład jest częścią cyklu Spotkanie z Mistrzem organizowanego w Krakowskim Oddziale SARP. W ramach cyklu prezentowana jest twórczość architektoniczna najwybitniejszych przedstawicieli polskiej architektury.

Wykład odbędzie się w czwartek, 27 kwietnia 2017 r., o godz. 18:00, w Galerii Architektury SARP przy Placu Szczepańskim 6 w Krakowie.

Więcej informacji na FB SARP Kraków
https://www.facebook.com/SARP-Krak%C3%B3w-202719269620/

Wrocław  
DoFA '17_konkurs "Wnętrze & Dizajn"


Wrocławski Oddział Stowarzyszenia Architektów Polskich ma przyjemność ogłosić kolejną edycję konkursu pn. "WNĘTRZE & DIZAJN"

organizowanego we współpracy z wrocławskim Okręgiem Związku Polskich Artystów Plastyków.
Konkurs rozstrzygany będzie w październiku br. w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Architektury DoFA '17 pod tegorocznym hasłem przewodnim "MIASTO W ZIELENI".

Nagrodzone i wyróżnione realizacje zostaną opublikowane w katalogu DoFA'17.
Regulamin konkursu i karta zgłoszeniowa:

http://wroclaw.sarp.org.pl/pl/news/konkursy/dofa-17-konkurs-wnetrze-dizajn

Karty zgłoszenia (wraz z załącznikami graficznymi i opisowymi) należy składać (liczy się data wpłynięcia) do dnia 28 kwietnia 2017 r.

Wrocław  
JEMS Architekci. (RE)KOLEKCJE


wernisaż w piątek 28 kwietnia 2017 r. o godzinie 17.00
wystawa: 28.04 – 18.06.2017
Muzeum Architektury we Wrocławiu, ul. Bernardyńska 5
http://ma.wroc.pl

Pracownię JEMS Architekci założyli pod koniec 1988 roku trzej architekci: Olgierd Jagiełło, Maciej Miłobędzki i Jerzy Szczepanik-Dzikowski oraz Wojciech Zych – ekonomista. W ciągu blisko trzech dekad istnienia biura do grona wspólników i partnerów dołączyli architekci: Marcin Sadowski, Paweł Majkusiak, Andrzej Sidorowicz i Marek Moskal. Fundamentem organizacji pracy kilkudziesięcioosobowego zespołu stała się formuła biuro – warsztat, miejsce rozmów i poszukiwań, wymiany idei i poglądów, otwartej dyskusji i debaty.

„Najwięcej satysfakcji sprawiają nam projekty, które powstały jako spójne, całościowe wyobrażenia – zostały najpierw opowiedziane i przedyskutowane, opisane w kategorii sekwencji przestrzeni, struktur, poszukiwań unikalnej właściwej i przyjaznej dla odbiorcy atmosfery, stosowanych materiałów, faktur, świateł i nastrojów, a dopiero później narysowane i zbudowane” – deklarują JEMS-i mocno akcentując wagę wstępnego etapu pracy nad projektem.

Na wystawie zatytułowanej JEMS Architekci. (Re)kolekcje zobaczymy – w makietach, zdjęciach, rysunkach i artefaktach – cztery znakomite obiekty zrealizowane w ostatnich latach, tj. poddaną rewitalizacji Halę Koszyki w Warszawie wraz z zespołem obiektów biurowych (2016), Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach (laureata wielu prestiżowych nagród, m.in. Nagrody Architektonicznej Polityki 2016 – Grand Prix, Nagrody Roku 2015 SARP), zmodernizowany i rozbudowany gmach ASP w Warszawie przy Wybrzeżu Kościuszkowskim (2014) oraz nowy gmach Biblioteki Raczyńskich w Poznaniu (2013). Towarzyszy im dziesięć ważnych dla pracowni – choć niezrealizowanych – projektów. Wybrane z zasobnego archiwum materiały prezentowane na wrocławskiej wystawie tworzą różnorodną i bogatą mozaikę – egzemplifikację credo architektów, ich postawy wobec miejskiego krajobrazu i zastanej historycznej formy.

 
Międzynarodowy konkurs „Miedź w Architekturze”


Już po raz 18. zgłaszać można projekty architektoniczne wykorzystujące miedź i jej stopy. Europejski konkurs „Miedź w Architekturze” jest szansą na zaprezentowanie prac przed międzynarodowym jury i publicznością, jak również na szeroką promocję.

Ostateczny termin nadsyłania zgłoszeń upływa 30 kwietnia 2017 r.

Odbywający się co dwa lata europejski konkurs „Miedź w Architekturze” służy uhonorowaniu najlepszego współczesnego projektu z zastosowaniem miedzi. Prezentuje i nagradza koncepcje architektoniczne, w których wykorzystano elewacje, pokrycia dachowe lub inne elementy architektoniczne wykonane ze wspomnianych materiałów. Rosnący zasięg i rozwój tego konkursu w ciągu ostatnich dwóch dekad odzwierciedla fundamentalne zmiany zachodzące w zastosowaniach miedzi w architekturze: od praktycznego poszycia dachu po wyrafinowany materiał architektoniczny, dający nieskończone możliwości projektowania pokryć wielu elementów budynku. – Początkowo organizowany był wyłącznie dla architektów brytyjskich, ale stopniowo rozszerzano zarówno formułę konkursu, jak i grono uczestników. Obecnie to bardzo prestiżowa rywalizacja, w ostatniej edycji napłynęło ponad 50 zgłoszeń z 17 europejskich krajów – mówi Michał Ramczykowski, prezes Europejskiego Instytutu Miedzi, współorganizatora konkursu.

Szczegóły:
http://copperconcept.org/pl/artykuly/rozpoczeto-przyjmowanie-zgloszen-do-europejskiego-konkursu-miedz-w-architekturze

Wrocław  
Konkurs na wydarzenia DoFA'17 "Miasto w zieleni"


Stowarzyszenie Architektów Polskich Oddział we Wrocławiu ogłasza otwarty konkurs na wydarzenia, które zostaną włączone do programu VII edycji Dolnośląskiego Festiwalu Architektury DoFA '17 pod hasłem "Miasto w zieleni".

Warunki naboru zgłoszeń znajdą Państwo na naszej stronie internetowej:

http://wroclaw.sarp.org.pl/pl/news/konkursy/open-call-konkurs-na-wydarzenia-z-programu-dofa-17

Zgłoszenie projektu na konkurs następuje poprzez dostarczenie projektu osobiście, pocztową przesyłką poleconą lub przesyłką kurierską w nieprzekraczalnym terminie do 08 maja 2017 r., do godz. 15.00.

Szczecin  
Najlepsza przestrzen publiczna wojewodztwa zachodniopomorskiego


W ramach VIII edycji Konkursu oceniane będą przedsięwzięcia zrealizowane w przestrzeni publicznej w 2016 r., w szczególności polegające na rewaloryzacji lub ukształtowaniu nowych wartości.

Termin składania wniosków - 19 maja 2017 r. do godz. 15:30

Celem nadrzędnym Konkursu jest promocja rozwoju i zmian jakościowych przestrzeni publicznej Województwa Zachodniopomorskiego oraz kreowanie dobrej jakości realizacji urbanistycznych i architektonicznych, kształtujących przestrzeń publiczną w Województwie.

Więcej informacji oraz regulamin Konkursu znajdują się na stronie internetowej Regionalnego Biura Gospodarki Przestrzennej Województwa Zachodniopomorskiego

http://rbgp.pl/345/konkurs-przestrzen-publiczna

Ustroń  
20. JUBILEUSZOWA Majówkę Architektów


27 maja 2017, sobota, początek godz. 15.30
miejsce: Willa Gen. J. Ziętka, Ustroń, ul. Zielona 1

Zarząd Oddziału SARP w Katowicach wraz ze Śląską Okręgową Izbą Architektów serdecznie zaprasza na 20. JUBILEUSZOWĄ Majówkę Architektów w Ustroniu.

Po dwudziestu latach od pierwszej datowanej majówki w Ustroniu zapraszamy wszystkich architektów wraz z całymi rodzinami na to coroczne, wiosenne święto!

Majówka w Ustroniu, od lat odbywająca się w niezwykłym miejscu – willi generała Ziętka gromadzi architektów i ich rodziny w prywatnym ogrodzie w samym centrum miasta. W programie m.in: rajd rowerowy, gry i zabawy plenerowe, mecz piłki nożnej, warsztaty dla najmłodszych, koncert, grillowanie, możliwość zapoznania się z technologiami zaproszonych firm oraz sporo innych atrakcji. Majówka architektów jest wydarzeniem, które niezależnie od pogody i innych warunków każdego roku odbyć się musi... i tak już od 20 lat.

Zapisy w biurze SARP Katowice ul. Dyrekcyjna 9 tel: 32 253 97 74
lub drogą elektroniczn:ą biuro@sarp.katowice.pl

Strony:
RONET - Zbigniew Filipek Biuro: 32-020 Wieliczka, ul. Zacisze 16, NIP: 677-133-92-83,
Konto bankowe: BANK PEKAO SA 03 1240 1431 1111 0010 2980 4734, tel: 608 835 030,
e-mail: biuro.ronet@wp.pl, ronet@ronet.pl