Wydarzenia:

Strony:
Warszawa  
MAJÓWKA ARCHITEKTÓW


Maria Saloni-Sadowska p.o. Prezes Oddziału Warszawskiego SARP oraz Robert Szumielewicz Przewodniczący Mazowieckiej Okręgowej Izby Architektów RP zapraszają na pierwsze w historii wiosenne spotkanie architektów czyli MAJÓWKĘ ARCHITEKTÓW która odbędzie się 23 maja 2017 roku (wtorek) o godzinie 20:00 w siedzibie SARP przy ul. Foksal 2.

Więcej:
http://sarp.warszawa.pl/wordpress/wp-content/uploads/2017/05/zaproszenie-na-Maj%C3%B3wk%C4%99-Architekt%C3%B3w.pdf

Gliwice  
Wystawa wyróżnionych obiektów w Plebiscycie Polska Architektura XXL


W dniach 15-25 maja 2017 r. na Wydziale Architektury Politechniki Śląskiej w Gliwicach zostanie otwarta wystawa wyróżnionych obiektów w Plebiscycie Polska Architektura XXL.

25 maja 2017 r. zapraszamy z kolei na finisaż tej wystawy uświetniony prezentacjami obiektów nominowanych i wyróżnionych w plebiscycie. Swój udział potwierdzili: Oskar Grąbczewski z OVO Grąbczewscy Architekci, Krzysztof Zalewski z Zalewski Architecture Group oraz Adam Radzimski z biura BAAR. Dodatkowo atrakcje dla gości przygotuje firma Flasg&DQ, która opowie o swoich rozwiązaniach z zakresu oświetlenia.

Wystawa będzie prezentowana w dniach 15-25 maja 2017 na Wydziale Architektury Politechniki Śląskiej w Gliwicach (ul. Akademicka 7). Finisaż odbędzie się 25 kwietnia o godz. 18:00.
Wstęp wolny.

Wymagana rejestracja
http://www.sztuka-architektury.pl/article/9819/wystawa-polska-architektura-xxl-2016-w-gliwicach

Kraków  
Info-Inwest - Dach, Fasady i Elewacje – wyzwaniem projektanta, inwestora, wykonawcy


Zapraszamy 25 maja 2015 r. do hotelu Qubus w Krakowie ul. Nadwiślańska 6, godz. 11:00
na spotkanie z spotkanie dla profesjonalistów z cyklu Dach, Fasady i Elewacje – wyzwaniem projektanta, inwestora, wykonawcy

Zaprasza Info-Inwest

Rejestracja i szczegóły:
http://tnij.at/131474

Ustroń  
20. JUBILEUSZOWA Majówkę Architektów


27 maja 2017, sobota, początek godz. 15.30
miejsce: Willa Gen. J. Ziętka, Ustroń, ul. Zielona 1

Zarząd Oddziału SARP w Katowicach wraz ze Śląską Okręgową Izbą Architektów serdecznie zaprasza na 20. JUBILEUSZOWĄ Majówkę Architektów w Ustroniu.

Po dwudziestu latach od pierwszej datowanej majówki w Ustroniu zapraszamy wszystkich architektów wraz z całymi rodzinami na to coroczne, wiosenne święto!

Majówka w Ustroniu, od lat odbywająca się w niezwykłym miejscu – willi generała Ziętka gromadzi architektów i ich rodziny w prywatnym ogrodzie w samym centrum miasta. W programie m.in: rajd rowerowy, gry i zabawy plenerowe, mecz piłki nożnej, warsztaty dla najmłodszych, koncert, grillowanie, możliwość zapoznania się z technologiami zaproszonych firm oraz sporo innych atrakcji. Majówka architektów jest wydarzeniem, które niezależnie od pogody i innych warunków każdego roku odbyć się musi... i tak już od 20 lat.

Zapisy w biurze SARP Katowice ul. Dyrekcyjna 9 tel: 32 253 97 74
lub drogą elektroniczn:ą biuro@sarp.katowice.pl

Warszawa  
Architektura w ruchu


Demolka kontrolowana, czyli wystawa dla dzieci „Architektura w ruchu” w Soho Factory

Dzieciaki wprawiają w ruch obiekty warszawskiej architektury. Gdzie postawią Rogatki Grochowskie lub Pałac Lubomirskich?

Rozrabianie jest fajne – wiedzą o tym zarówno dzieci jak i ich rodzice. Daje dziecku przede wszystkim porządną dawkę radości, ale czy jest możliwe żeby przy okazji uczyło czegoś mądrego? Zmierzą się z tym organizatorzy wystawy dla dzieci „Architektura w ruchu”, której otwarcie zostało zaplanowane na 27 maja 2017 r. w ramach projektu POP-UP muzeum dla dzieci.

POP-UP muzeum dla dzieci to projekt dla najmłodszych badaczy architektury, designu, kultury i sztuki. W maju, czerwcu i wrześniu koordynatorzy zaplanowali dwie wystawy – „Architektura w ruchu” oraz „Czym jest design?” – oraz akcję artystyczną „PSOTY pod wodą”, które mają zapoczątkować budowanie kapitału Muzeum dla dzieci w Warszawie.

Projekt zainauguruje 27 maja w Soho Factory wystawa „Architektura w ruchu” prezentująca warszawskie obiekty, które w tajemniczych okolicznościach zmieniły swoje miejsce, zniknęły, zostały przedzielone na pół czy wyniesione ponad ziemię, jak Rogatki Grochowskie, Pałac Lubomirskich czy budynek Sądów przy Al. Solidarności.

Wystawa została zaprojektowana tak, aby dzieci mogły przyjąć na siebie bardzo odpowiedzialne role czyniąc to, co przez ostatnie stulecia czynili warszawscy budowniczowie. Miasto to wielki plac zabaw dla planistów, budowniczych, deweloperów, polityków i samych mieszkańców. Wystawa pokazuje na przykładzie War­szawy, jak można wprawiać w ruch architekturę. Co więcej, zwiedzający sami będą mogli bawić się w budowniczych miasta przesuwając i burząc budynki, stawiając kolumny i konstruując mosty. Modele wybranych warszawskich budynków wykonane będą w dziecięcej skali, z lekkich materiałów takich jak sklejka, styrodur, czy styropian - tak, by dzieci mogły nimi poruszać w pionie i poziomie. Trójwymiarowym obiektom towarzyszyć będą zdjęcia archiwalne oraz opisane przez Jakuba Szczęsnego najciekawsze historie ruchomych fragmentów miasta.

Więcej informacji:
http://www.facebook.com/events/1517881884891624

Katowice  
Archidzieci w ramach projektu "Film i Miasto"28 maja 2017, niedziela, godz. 15:00 - 16:00
Galeria Architektury SARP, Katowice, ul. Dyrekcyjna 9

Wszystko co musisz ze sobą zabrać to dobry humor, otwartą głowę i ręce do pracy ;-) Strój swobodny, możliwy do zabrudzenia (mile widziane fartuszki ochronne).

Zajęcia bezpłatne dla dzieci w wieku od 6 do ... . . Ilość miejsc ograniczona. Obowiązuje kolejność zgłoszeń:
biuro@sarp.katowice.pl lub telefonicznie 32 253 97 74

Warsztaty mają uwrażliwić dzieci na otaczającą przestrzeń i nauczyć uważnej obserwacji oraz zainteresować szeroko rozumianą architekturą. Każde spotkanie poświęcone jest osobnemu zagadnieniu. Dzieci wykonują modele i kompozycje, kolorują, wymyślają, oceniają, wyrażają swoje emocje i pomysły.

Autor/kurator/prowadząca cyklu, organizator z ramienia SARP:

arch. Ewa Szymańska-Sułkowska, członek Izby Architektów, prowadzi własną pracownię projektową.

Zainspirowana obserwacją własnych dzieci jest zaangażowana w krzewienie edukacji architektonicznej wśród najmłodszych zgodne z zasadą „czym skorupka za młodu nasiąknie…”.

Prowadząca/organizator z ramienia SARP:

Ewa Staszczyk- członek zarządu SARP, prowadzi własną pracownię.

Kraków  
OGŁOSZENIE ZARZĄDU KRAKOWSKIEGO SARP


W związku z przygotowaniami do obchodów 140 lecia SARP Zarząd Oddziału Krakowskiego SARP zwraca się do wszystkich Architektów z prośbą o pomoc w pozyskaniu materiałów historycznych związanych z wydarzeniami jakie zaistniały w tym, tak długim czasie w Stowarzyszeniu. Szczególnie będą pomocne materiały fotograficzne lub inne graficzne, możliwe do ew. wykorzystania w planowanej wystawie ogólnopolskiej a być może dalej w innej formie.

Będę niezwykle wdzięczna za pomoc i jakąkolwiek informację lub kontakt na e-mail: k.lyczakowska@sarp.krakow.pl lub do Galerii SARP na pl. Szczepańskim 6.

Krystyna Łyczakowska

Warszawa  
DESIGN OD KUCHNI


Serdecznie zapraszamy na szkolenia dla architektów i projektantów wnętrz DESIGN OD KUCHNI, którego organizatorem jest firma Comitor. Cykl spotkań otworzy seminarium poświęcone innowacyjnym produktom belgijskiej marki Novy, które odbędzie się 30 maja 2017 r. o godz. 17.00 w showroomie firmy Comitor w warszawskiej Domotece przy ul. Malborskiej 41.

Najbliższe spotkanie będzie dotyczyło skutecznych i cichych rozwiązań w dziedzinie wentylacji kuchni na przykładzie bogatej oferty marki Novy. Korzystając z ponad 45-letniego doświadczenia firmy, jej przedstawiciele opowiedzą m.in. o unikalnej technologii tłumienia dźwięków i zasysania obwodowego, które przekładają się na najwyższą jakość produktów i wyjątkowy komfort ich użytkowania. Zaprezentują także szeroki asortyment dedykowany do różnego rodzaju pomieszczeń: dużych, małych, zamkniętych, na planie otwartym, odpowiadający różnym gustom i stylom życia ich użytkowników.

Gościem Specjalnym wydarzenia będzie Michał Mazur, znany trendwatcher, dziennikarz, nomada, każdego roku odwiedzający ponad 20 targów i konferencji o designie w różnych zakątkach świata, pasjonat tematów związanych z nowymi technologiami.

Wstęp wolny. Zgłoszenia architektów i projektantów, specjalizujących się w projektach wnętrz i kuchni, można przesyłać do dnia 26.05.2017 r. na adres mailowy olga@okkpr.pl

Warszawa  
Konkurs o Nagrodę Ministra Infrastruktury i Budownictwa za prace dyplomowe, rozprawy doktorskie i habilitacyjne oraz publikacje w dziedzinach architektury i budownictwa, planowania i zagospodarowania przestrzennego oraz mieszkalnictwa


Ogłoszenie o rozpoczęciu 45. edycji Konkursu o Nagrodę Ministra Infrastruktury i Budownictwa za prace dyplomowe, rozprawy doktorskie i habilitacyjne oraz publikacje w dziedzinach architektury i budownictwa, planowania i zagospodarowania przestrzennego oraz mieszkalnictwa

10 lutego 2017 r. Minister Infrastruktury i Budownictwa rozpoczął nabór wniosków do Konkursu o Nagrodę Ministra Infrastruktury i Budownictwa za prace dyplomowe, rozprawy doktorskie i habilitacyjne oraz publikacje w dziedzinach architektury i budownictwa, planowania i zagospodarowania przestrzennego oraz mieszkalnictwa.

Nagrody są przyznawane corocznie, według następujących kategorii i zasad:
prace inżynierskie - maksymalnie 8 nagród w formie statuetek;
prace magisterskie - maksymalnie 12 nagród w formie statuetek;
rozprawy doktorskie - maksymalnie 8 nagród w formie statuetek;
rozprawy habilitacyjne - maksymalnie 4 nagrody w formie statuetek oraz dyplomów honorowych;
krajowe publikacje - maksymalnie 4 nagrody w formie dyplomów honorowych.

Do Nagród Ministra mogą być zgłaszane:
prace dyplomowe, rozprawy doktorskie i habilitacyjne - obronione w okresie dwóch lat poprzedzających złożenie wniosku o przyznanie nagrody;
publikacje krajowe, w postaci druków zwartych, które ukazały się w okresie dwóch lat poprzedzających złożenie wniosku o przyznanie nagrody.

Wnioski wraz z dokumentami należy składać w terminie do 31 maja 2017 r.

Szczegóły:
http://mib.gov.pl/2-514324a4ec938-1797572-p_2.htm

Inspired by nature  
Konkurs dla architektów i projektantów wnętrz


1. Wybierz swój ulubiony produkt Stegu
Tak... wiemy, że to zdecydowanie najcięższa część zadań konkursowych, dlatego żeby pomóc Ci w wyborze, przygotowaliśmy Listę Konkursową topowych produktów. Pamiętaj! Tylko jeden!

2. Wyobraź go sobie w otoczeniu przyrody
Teraz usiądź wygodnie, wyprostuj nogi, weź głęboki oddech i przenieś się myślami tam, gdzie najchętniej obcujesz z naturą. Gdzie jesteś? Stoisz na krawędzi nadmorskiego klifu? Wspinasz się po skalistej ścianie góry? Spacerujesz pośród sosnowych drzew?

3. Zaprojektuj wnętrze z wybranym produktem
Rozejrzyj się oczami wyobraźni i zapamiętaj, co czujesz. Spróbuj przenieść klimat otaczającej Cię natury w wybrane przez Ciebie miejsce w domu. Może to być kuchnia, salon, pokój dziecięcy, sypialnia. Wybór należy do Ciebie.

4. Wyślij zgłoszenie i projekt konkursowy
Wszystko już dopracowane do ostatniej kreski? No to renderujemy i wysyłamy! Jeśli Twój projekt pozwoli naszemu Jury złamać czasoprzestrzeń i oderwać się myślami od monitora komputera, to 16.06 zobaczysz swoje nazwisko na liście zwycięzców. Powodzenia!

Organizatorem Konkursu jest „STEGU“ Spółka z o. o.

Konkurs skierowany jest do osób/podmiotów posiadających pełną zdolność do czynności prawnych i zajmujących się zawodowo aranżacją i projektowaniem wnętrz.

Praca może być składana /nadsyłana/ do dnia 31 maja 2017 r.

Komisja Konkursowa przyznaje jedną nagrodę główną dla Zwycięzcy Konkursu w wysokości 5000 zł
oraz dwie następne nagrody o wartości 2500 zł

Strona konkursu wraz z regulaminem:
http://konkurs.stegu.com/#jury_section

Strony:
RONET - Zbigniew Filipek Biuro: 32-020 Wieliczka, ul. Zacisze 16, NIP: 677-133-92-83,
Konto bankowe: BANK PEKAO SA 03 1240 1431 1111 0010 2980 4734, tel: 608 835 030,
e-mail: biuro.ronet@wp.pl, ronet@ronet.pl