Konkurs na 0pracowanie koncepcji architektonicznej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego wraz z zagospodarowaniem działki szkolnej przy ul. Cynamonowej we Wrocławiu
Wyróżnienie

<<< powrót
  • FAAB architektura
Skład zespołu:
  • Adam Białobrzeski  
  • Adam Figurski  
  • Maria Messina  
  • Anna Miłosz  
  • Marcin Serwotka  
  •  
  • http://faab.pl  
  •  
Szkoła podstawowa, przedszkole i zespół sportowy przy ulicy Cynamonowej we Wrocławiu.

Szkoła podstawowa dla 1000 uczniów i przedszkole dla 200 przedszkolaków. Zespół sal sportowych i park wstęgowy. Na nowym osiedlu mieszkaniowym Lipa Piotrowska we Wrocławiu. Założenie aspirujące do stania się lokalnym centrum dla okolicznych mieszkańców. Tworzące nowe możliwości dla uczniów, nauczycieli i rodziców.
Wzniesienie, zrealizowane w oparciu o ziemię z wykopów, zamyka ścianę zespołu sal sportowych. Przenika się i łączy z parkiem wstęgowym, projektowanym wzdłuż szkoły. W zimie, wzniesienie umożliwia uprawiania sportów zimowych. W sezonie letnim pozwala trenować akrobacje i zjazdy rowerem. Na fragmencie stoku zrealizowano urządzenie do uprawiania skateboardingu. Na parterze szkoły, skoncentrowano funkcje w postaci biblioteki, sali plastycznej, sali muzycznej oraz czterech sal do nauki języków obcych. Przewidziano oddzielne wejście z zewnątrz. Taki zestaw pomieszczeń tworzy mini dom kultury i umożliwia animowanie działań kulturalnych. Popołudniami, w weekendy podczas ferii zimowych i wakacji. Scena w sali sportowej to idealne miejsce dla młodych i trochę starszych aktorów.
Budynek zespołu edukacyjnego przy Cynamonowej, wzbogacono o szereg rozwiązań, które poszerzają wachlarz możliwości dla uczniów i nauczycieli. Na poziomie I piętra przewidziano zewnętrzny taras wielofunkcyjny. Stanowiący miejsce na złapanie oddechu i rozładowanie energii podczas przerw międzylekcyjnych. Na dachu budynku umieszczono ogród warzywno-zielny i dwie niewielkie szklarnie. W oparciu o tak urządzony dach, uczniowie będą mieli możliwość zapoznania się z wegetacją roślin od momentu zasiania, poprzez wzrost, zakwitnięcie kwiatów i wreszcie wydanie owoców. Uczniowie będą mogli dostarczać warzywa i zioła własnej uprawy do kuchni szkolnej w celu urozmaicenia posiłków. Szkoła przy Cynamonowej we Wrocławiu jest zorientowana na promocję ruchu rowerowego i pieszego. Plac wejściowy, jest dostępny tylko i wyłącznie dla pieszych oraz rowerzystów. Na terenie szkoły zorganizowano kilka parkingów dla rowerów, w tym zadaszone i na otwartym powietrzu. Przewidziano realizację systemu ścieżek rowerowych wokół szkoły oraz łączących szkołę z okolicznymi terenami mieszkalnymi. A DROGA DO SZKOŁY JEST KOLOROWA :).
RONET - Zbigniew Filipek Biuro: 32-020 Wieliczka, ul. Zacisze 16, NIP: 677-133-92-83,
Konto bankowe: BANK PEKAO SA 03 1240 1431 1111 0010 2980 4734, tel: 608 835 030,
e-mail: ronet@ronet.pl, poczta@ronet.pl