Konkurs na zagospodarowanie otoczenia stadionu sportowego MCKiS w Jaworznie przy ul. Krakowskiej 8
Wyróżnienie

<<< powrót
  • architekciPL Jerzy Hnat
Skład zespołu:

Koncepcja obejmuje północną część działki MCKiS, mieszczącej się w obrębie ulic: Jana Pawła II, Braci Gutmanów oraz ulicy Krakowskiej. Na opracowywanym terenie znajdzie się boisko treningowe o wym. 95x55m, 2 pełnowymiarowe korty tenisowe, pawilon z bezpośrednim dostępem do miejsc parkingowych oraz zielony skwer, będący miejscem wypoczynku.

Duży wymiar boiska treningowego przyczynił się do przebudowy istniejącej drogi pożarowej, która będzie miała wjazd od ulicy Krakowskiej. Bezpośrednio przy wjeździe na teren ośrodka znajdzie się 31 miejsc parkingowych, z czego 3 będą przeznaczone dla osób niepełnosprawnych. W sąsiedztwie parkingu ulokowany został pawilon, składający się z następujących stref funkcjonalnych:

• strefa wejściowa
- portiernia
- pom. Sprzątaczek
- magazyn sprzętu sportowego
- pom. Administracyjne
- pom. techniczne

• strefa szatni
- szatnie męskie z natryskami i wc
- szatnie damskie z natryskami i wc

• strefa gastronomiczna
- bar
- magazyn żywności
- zmywalnia
- toaleta dla pracowników
- pom. socjalne
- toaleta męska
- toaleta damska
- toaleta NP.

Strefa gastronomiczna jest dodatkową propozycją koncepcji przeznaczoną dla gości ośrodka sportowego. Dzięki zastosowaniu w budynku konstrukcji modułowej możliwe jest etapowanie inwestycji, gdzie pierwszym etapem będzie realizacja strefy wejściowej i strefy szatni, natomiast kolejnym etapem będzie realizacja strefy gastronomicznej. Elewacja pawilonu została wykonana z ciemno-grafitowej cegły, co sprawia, że obiekt dobrze wpisuje się w kontekst pobliskich terenów górniczych.

RONET - Zbigniew Filipek Biuro: 32-020 Wieliczka, ul. Zacisze 16, NIP: 677-133-92-83,
Konto bankowe: BANK PEKAO SA 03 1240 1431 1111 0010 2980 4734, tel: 608 835 030,
e-mail: ronet@ronet.pl, poczta@ronet.pl